Vďaka tejto veci bude vyzerať vaša stena ako obložená mramorom a deti môžu po stene aj písať!

Môj byt | 20.11.2018

Steny sú asi najpodceňovanejšie miesta v byte. Občas ich premaľujeme, nanajvýš zmeníme farbu. Škoda preveliká!

Dnes vám predstavíme špeciálne nátery na stenu, ktoré majú také funkcie, že budete vaše steny milovať! Náter na stenu plní obvykle estetickú funkciu. Vyberáme ho podľa farby a ladíme do izieb. No sú nátery, ktoré dokážu byť okrem farby aj nositeľmi zaujímavých vlastností.

Benátky štuk - luxus bez prachu

Ide o náter, ktorý má moc vyraziť dych. Hodí sa do interiéru a je očarujúci tým, ako dokáže spraviť zo steny kus luxusnej dekorácie. Už jeho názov hovorí, že je inšpirovaný benátskymi palácmi starobylej aristokracie. Škála farieb a odtieňov je veľmi široká, ale je preň charakteristický mramorový vzhľad.

Ostatní práve čítajú: John Legend: "Už ma omrzelo bývanie v dome, toto je môj nový byt za 9,2 miliónov!"

Navyše, bonusom je, že na nátere sa nechytá ani prach. Samotný benátsky štuk obsahuje prímesy mramoru, preto pôsobí na stenách ako obklad a hodí sa aj na vysoké stropy. Niekedy sa zvykne ošetrovať aj špeciálnym voskom pre zvýšenie odolnosti a proti vlhkosti.

 

Hydroizolačný náter - žiadna vlhkosť

Je vhodný všade tam, kde nezvládate zápas s vodou a s vlhkosťou. Môže byť použitý na strechy, ale hodí sa napríklad aj na zabezpečenie murovaných či betónových stien. Pokojne ním môžete natrieť aj balkónovú stenu, aby sa k vám nedostávala voda.

Dokonca drží veľmi dobre aj na sadrokartónových doskách, a preto sa priam pýta aj do pivníc, práčovní alebo kúpeľní a spŕch. Takýto náter vytvorí pružnú hydroizolačnú vrstvu, takže vlhnutie múrov s ním bude minulosť.

Ostatní práve čítajú: Bývanie podľa znamenia: Čo nesmie mať BARAN doma, ak chce byť šťastný?

Protiplesňové nátery - zdravie nadovšetko

Plesne v bytoch sa vyskytujú dosť často a veľmi zle sa likvidujú. No pri použití antikmykotických náterov ich dokážete veľmi rýchlo zlikvidovať a zabrániť ďalšiemu výskytu a množeniu. Mnohé z nich sú účinné aj na hubenie baktérií, a preto sa hodia predovšetkým do spální a do detských izieb. Ich fungovanie je spoľahlivé.

 

A ako pracujú?

Základom sú meniče iontov v nátere. Tie pri kontakte s mikroorganizmami dokážu narušiť ich bunkovú stenu, a tak ich usmrtia. Samozrejme, ide o fyziku a žiadnu chémiu. Preto sú tieto nátery neškodné pre ľudí aj zvieratá. Ionty samotné baktérie priťahujú a likvidujú priamo pri dotyku s farbou. Budete tak mať zdravšie bývanie.

 

Tabuľové nátery - potešenie pre deti

Ich výhodou je, že obyčajnú stenu premenia na tabuľu. Môžete použiť náter čierny alebo menej depresívny - zelený. Prípadne si namiešať svoj vlastný. Potom už môžete využívať kriedy a stierať stenu ako skutočnú školskú tabuľu.

Dokonca je možné tento náter získať aj s magnetickými vlastnosťami. Získate tak unikátne vybavenie do každej detskej izby. Konečne si dieťa bude môcť kresliť po stene, a to bez obmedzení. A zároveň tým podporíte jeho tvorivosť.

Pozrite si ich v galérii.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia