Tento rok nie sú v móde adventné vence na stôl, ale na dverách! Tieto sú naj

Môj byt | 23.11.2018

Veniec nepatrí len na stôl, ak ho umiestníte na dvere, bude s láskou vítať vašich hostí. Tieto patria medzi tie najkrajšie!

Keďže advent sa nezadržateľne blíži, je najvyšší čas zaobstarať si adventný veniec. Neodmysliteľne patrí na stôl, kde symbolicky odpočítava čas do Štedrého večera. Rovnako však patrí na dvere, kde víta hostí. Ponúkame vám niekoľko inšpirácií.

Biely veniec

Martin na bielom koni neprišiel, Perinbaba nenasnežila a otázne je, či vôbec zažijeme biele Vianoce. Ale ilúziu snehu si môžete vyčariť aj pomocou bieleho vianočného venca. Stačí bielou farbou nastriekať základný veniec z prútia alebo jemne poprášiť veniec z ihličia.

Prečítajte si aj: „Trónenie" na záchode bude odteraz radosť! Stačí si kúpiť do kúpeľne toto 

Zeleň zmixujte

Pri výrobe venca môžete použiť rôzne druhy ihličnanov. Odlišné vzhľadom, veľkosťou ihlíc i iný odtieň vytvoria zaujímavý mix. Keď skombinujete rôzne druhy zelene do jedného venca, budete prekvapení, ako výborne veniec vyzerá aj bez ozdôb. Pridať môžete tiež iné zelené rastliny, napríklad imelo či cezmínu.

 

Kvetinový alebo ovocný

Vence s kvetinami majú svoje čaro. Nezáleží na tom, či použijete vianočnú hviezdu, alebo ruže, či iné kvety, takýto veniec vyzerá vynikajúco. Kvety výborne pristanú k čečine, ale alebo môžete z nich vytvoriť i samotný veniec. Ďalšou alternatívou je ovocie - čerstvé aj sušené. Na veniec môžete zavesiť malé jabĺčka, drobné bobuľové ovocie alebo vysušené plátky jabĺk, pomaranča či škoricu...

Zlatý alebo strieborný

Lesk pôsobí noblesne a k Vianociam neodmysliteľne patrí. Dokonca platí, čím viac lesku, tým lepšie. Dekorujte dvere alebo slávnostný stôl vencom v zlatom alebo v striebornom vyhotovení.

Prečítajte si aj: To musíte vidieť: 12 tipov na bielu kúpeľňu, ktorá NEBUDE vyzerať ako nemocnica 

Z netradičných materiálov

Veniec nemusí byť výlučne z ihličia. Použiť môžete aj netradičnejšie materiály, napríklad papier, šišky, perie, slamu alebo prútie. Výhodou týchto vencov je, že sú univerzálne a vyzerajú dobre aj bez ďalších ozdôb. S menšími úpravami ich môžete využiť ako dekoráciu aj pri iných príležitostiach.

 

Len z vianočných ozdôb

Efektný veniec dokážete veľmi rýchlo vyformovať z vianočných ozdôb. Použiť môžete akékoľvek ozdoby - rolničky, vianočné gule, stuhy, medovníky...

Nezabudnite na svetielka

Ak chcete, aby bol váš veniec na dverách dobre viditeľný aj vo večerných hodinách, keďže v zime sa skôr stmieva, nezabudnite na osvetlenie. Obmotajte veniec vianočnými svetielkami alebo rovno vyformujte veniec iba z nich.

Pozrite si ich v galérii, dostanete brutálnu chuť nejaký veniac mať aj vy!

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Diskusia