Vytvorte si doma vlastný meditačný kútik: 10 inšpirácií, ako to ľahko zvládnuť

Môj byt | 05.12.2018

Vytvorte si doma čistý, pokojný a presvetlený kútik, kde môžete byť sama sebou...

Máte vo svojom dome vyhradené miesto pre pokojnú relaxáciu, oddych či čítanie kníh? Alebo aspoň miestočko, kde si budete kresliť, venovať sa svojmu koníčku alebo hoci cvičiť jogu?

Každodenný stres a naháňačky by sme mali pravidelne vyvažovať aktivitou, pri ktorej sa naša myseľ i telo môžu uvoľniť a pustiť napätie preč. Ak ste doteraz nemali pre seba vyhradené aspoň maličké miestočko, kde by ste meditovali či relaxovali, je najvyšší čas, to zmeniť.

Ostatní práve čítajú: Ak chcete byť stále zdraví a šťastní, zaobstarajte si domov túto jednu vec

Nemusí ísť o veľký priestor, v prípade, že však máte možnosti, určite si do svojho kútika doprajte pohodlný kus nábytku či umelecké dielo, ktorá poteší vaše oči i ducha.

 

Ako pôsobí?

Hľadajte miesto, kde vás nebude otravovať ruch domácnosti. Ideálne tiché, teplé a svetlé miesto, kde môžete čítať, len tak pozorovať svet okolo alebo si založíte slúchadlá a necháte sa unášať svojimi najobľúbenejšími melódiami.

Ostatní práve čítajú: Málo miesta v kúpeľni na kozmetiku a uteráky? Potom potrebujete toto 

Nebojte sa meditácie

Nie, nechceme vás nútiť sedieť v pozícii lotosového kvetu a meditovať. Ak je vám meditácia príjemná, určite si na ňu vyhraďte miesto i čas, vo svojom meditačnom kútiku sa však môžete aj pomodliť alebo si len tak v pokoji usporiadať svoje myšlienky.

 

Je to ideálne miesto na čítanie, štúdium, ale aj antistresové maľovanie! Aby vás nič nerozptyľovalo, skúste minimalistický dekor a nerušivé farby tón v tóne. Takto sa jednoducho uvoľníte bez ohľadu na duševné rozpoloženie, v akom prídete.

Tomu, komu to priestorové možnosti dovoľujú, radíme: Spravte si svoje útočisko pri okne, aby ste mali dostatok denného svetla a čerstvého vzduchu. Svetlo a vzduch pôsobia ako zaručené života budiče a nabíjajú pozitívnou energiou.

Inšpirácie pre meditačný kútik nájdete aj v našej galérii.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia