FOTKY PRED A PO: Tieto prerábky spální vám vezmú dych

Môj byt | 05.12.2018

Ak ste mali doteraz pocit, že tejto miestnosti netreba venovať pozornosť a že práve tá vaša je úplne beznádejný prípad, poďte sa pozrieť na prerábky, ktoré vám vyrazia dych.

Čo by ste povedali na novú spálňu? Áno, je to predsa jedna z najdôležitejších miestností v dome. V nej odpočívame a naberáme nové sily na ďalší deň. 

Mať útulnú spálňu, do ktorej si budete s radosťou líhať každý jeden večer, nie je až také zložité. Chce to dobrý základ v podobe správneho rozvrhnutia, vhodnej farebnosti a výberu nábytku, ktorý bude zodpovedať vašim potrebám.

Ostatní práve čítajú: Tento EKO nápad musíte vidieť: Vyrábali špáradlá a zo zvyšku dreva spravili kuchynský riad!

Na čo slúži vaša izba?

V spálni sa toho deje neraz omnoho viac, neslúži len na spánok. V malých bytoch je spálňa aj šatňou, miestom, kde skladáme či sušíme bielizeň a kdesi v rohu stojí možno aj pracovný stolík alebo detská postieľka. Všetky tieto funkcie musíte pri prerábke miestnosti zohľadniť.

 

Základom je zmeniť to, čo je veľké a na prvý pohľad viditeľné. Veľká zmena vznikne vymaľovaním alebo úpravou stien. Druhou veľkou plochou je zvyčajne okno. Už samotná výmena záclon a závesov prinesie do miestnosti vítanú zmenu.

Odstránenie alebo naopak použitie koberca vizuálne premení spodok miestnosti, stíši vaše kroky alebo prinesie vítané oteplenie pod nohami.

 

Náš tip: Vneste do miestnosti kúsok seba. Aby nová miestnosť nepôsobila sterilne ako hotelová izba, pridajte jeden alebo dva osobné kúsky. Postačí fotka, obľúbený obraz alebo milovaná kniha. A hneď sa budete cítiť vo svojej spálni o čosi útulnejšie.

Pozrite si desať inšpiratívnych prerábok v našej galérii.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia