Poznáte "Pravidlo 2 minút?" Zbaví vás stresu a budete mať vždy upratané!

Môj byt | 21.02.2019

Ak ste o ňom ešte nepočuli, je načase to napraviť. Pravidlo dvoch minút totiž môžete aplikovať v celej domácnosti!

Aby sa vám doma ľahšie fungovalo, skúste naplno využiť aj pri nudných a nekonečne sa opakujúcich činnostiach najnovšie vedecké poznatky. Ani netušíte, ako výrazne dokážu zmeniť fungovanie vašej domácnosti. A čo je najlepšie? Použiť ich môžete prakticky v každej situácii!

Pozrite si aj: Toto je najzdravší materiál, z ktorého by ste mali mať všetky veci v domácnosti!

Už ste počuli o pravidle dvoch minút? Už na prvý pohľad je jasné, že nepôjde o zložitú metódu a skutočne, krása je práve v jej jednoduchosti. Ak sa ju však budete snažiť uplatňovať čo najčastejšie, prinesie vám mnoho nového v rôznych oblastiach vášho života. A verte či nie, je za tým skutočná veda.

 

Dajte tomu 2 minúty. Maximálne!

O čo teda vlastne ide? Iste ste si všimli, že väčšina činností v domácnosti netrvá dlho, hlavne ak sa do nich pustíte pekne zvesela. Chytiť tričko a zavesiť ho na vešiak spolu s vložením do skrine, zaberie rádovo sekundy. Neveríte? Odmerajte si to.

Pozrite si aj: Otravujú vám susedia život? Nedajte sa! Na toto všetko máte zo zákona nárok

To isté platí o rannej úprave postele či o odnesení hrnčeka do drezu. Je tiež otázkou pár sekúnd, kým ho vložíte do umývačky a ani ručné umývanie nepotrvá dlho. Rozumiete?

Pozrite si aj: TOTO je najdôležitejšia vec pri kúpe bytu: A nie je to ani cena, ani jeho rozloha!

Pravidlo dvoch minút hovorí, že každú činnosť, o ktorej viete, že sa dá zvládnuť pod 120 sekúnd, spravte hneď. Prosto ju neodkladajte, nedávajte si ju do zoznamu povinností či činností, ktoré potrebujete v daný deň spraviť.

 

Stačí pár chvíľ

Vyleštiť zrkadlo v kúpeľni? Upratať topánky, zaniesť riady do drezu, poliať kvety či pripraviť smeti na vynesenie, tieto a milión ďalších každodenných činností, vďaka ktorým vaša domácnosť funguje, zaberajú len pár desiatok sekúnd.

Pozrite si aj: Plyn, elektrinu či komín musíte kontrolovať TAKTO často, inak vyhoríte

Prečo sa im venovať priebežne?

Možno si poviete, že si na upratovanie radšej vyhradíte väčší časový blok raz či dvakrát v priebehu týždňa. To však znamená, že ste obklopení neporiadkom, ktorý by sa dal odstrániť v priebehu pár minút.

Pozrite si aj: Dávajte pozor na úrazy: Toto sú 4 najrizikovejšie miesta vo vašej domácnosti

Navyše, pred sebou mentálne tlačíte kopu činností, ktoré si na vás tak či tak počkajú. Aby ste sa vyhli tejto psychickej záťaži a spríjemnili si svoje okolie, robte tieto činnosti priebežne, ideálne hneď ako sa objavia.

 

Čo na to veda?

Psychológovia potvrdzujú, že sa takto môžete vyhnúť mnohému každodennému stresu. Vaše okolie bude estetickejšie a prehľadnejšie, veci nájdete vždy na ich mieste a vyhnete sa tak nervozite pri ich náhlivom hľadaní.

Pozrite si aj: Zvýšte si libido vďaka sexi spálni: Týchto 5 vecí vás vždy naladí

Zároveň uvoľníte svoje psychické sily na dôležitejšie úlohy a v konečnom dôsledku získate aj omnoho viac času na iné, zaujímavejšie činnosti.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia