Dom ako z katalógu zariadený skoro zadarmo

Môj byt | 10.03.2019

Domček, ktorý sme navštívili, bol taký malý a nenápadný, že sme ho takmer minuli. Úplne opačný pocit sme mali v interiéri. Presvedčte sa.

Kto tu býva

Tatiana a Peter sa zoznámili na autobusovom zájazde v Provensálsku. Ona bola na výlete, zatiaľ čo Peter bol vodičom autobusu. Niekoľko dní v tejto krásnej krajine úplne zmenilo ich životy. Kým dovtedy boli obaja slobodní, bez partnera a bezdetní, do roka sa zosobášili a dnes sú už aj rodičmi 2 krásnych detí.

Prečítajte si aj: Nadčasový a príťažlivý vidiecky štýl v modernom šate 

Z práce na materskú

Táňa po skončení štúdia pracovala ako športová redaktorka, písala pre krajské noviny a vydala tri knihy, ktoré sa stali bestsellermi. „Aj keď som mala perfektnú robotu, ktorá ma bavila, po tom ako som vyskúšala chuť materskej, nevymenila by som ju za nič na svete. Momentálne som doma maximálne spokojná," priznáva naša hostiteľka.

 

 

Vymenila byt za dom

Táňa bola zvyknutá veľa času tráviť s rodičmi na chate s obrovskou záhradou a cez prázdniny pravidelne chodila k babke do susednej dedinky, v 1-izbovom byte sa cítila veľmi stiesnená. Preniesla si hypotéku a namiesto malého bytu si kúpila dom so 7 árovým pozemkom.

Prečítajte si aj: Fascinácia vidieckym štýlom: Prečo nás tak láka? 

Ako na stavenisku

Tatiane sa na dlhšie opustenom domčeku páčil vidiecky ráz. Presne si vedela predstaviť, ako bude vyzerať. Prerábať a vylepšovať je jej koníček a väčšinu vecí si vie urobiť sama. Niekoľko mesiacov v dome žila ako na stavenisku doslova v bojových podmienkach. Bez vody, kuchyne, s elektrinou len v jednej malej miestnosti...

Prečítajte si aj: Klasika nás nudí: Tieto 3 netradičné kuchyne sú čoraz obľúbenejšie

Nábytok za facku

Vďaka vlastnej práci ju veľa nestálo ani zariaďovanie. Prerobila si totiž nábytok, ktorý zdedila alebo jej niekto dal, mnohé krásne kúsky jej darovali známi alebo ich našla na smetisku a zopár drobností kúpila na trhoch a v bazári.

 

„U nás nenájdete skoro nič kupovaného, na nábytok som veru minula minimum peňazí. Z väčšiny vecí stačilo odstrániť staré vrstvy, vyleštiť kovania a natrieť nanovo. Takýto kvalitný nábytok sa dnes už nevyrába a moderný by sa sem do dedinského domu aj tak nehodil," tvrdí Táňa.

 

 

Skoro nič nekupovali

Rovnako kreatívny ako Táňa je aj Peter. Rád robí s drevom a keď jeho žena čokoľvek vymyslela, pri práci jej často navrhol ešte lepšie riešenie. „Tento dom nám poskytol priestor, po akom sme obaja túžili.

Bavilo nás vytvárať zariadenie z toho, čo sme mali k dispozícii. Práve preto sme šťastní a dobre sa v tom dome cítime, v paneláku by sme určite obaja trpeli..." tvrdia manželia, ktorí sa po čase presťahovali k Petrovej mame.

Prečítajte si aj: Renovujeme nábytok: Nekupujte knižnicu, vyrobte si novú zo starej!

Tri farby a dosť

Pri zariadení interiéru vo vidieckom štýle sa Táňa inšpirovala z časopisov a na cestách. Masívny stôl so stoličkami má od rodičov. Na kuchynské skrinky vyrobené na mieru zvolila bielu farbu a k tomu na osvieženie pridala zopár tyrkysových doplnkov.

 

„Ani v spálni som to s farbami nepreháňala, je tu veľa doplnkov, takže základ musí byť jednotný," myslí si a dovolila nám nazrieť ešte do pracovne, v ktorej akoby ostal stáť čas. Starým telefónom, písacím strojom, kuframi i gramofónom tu vytvorila neopakovateľnú atmosféru.

Viac fotiek z tejto úžasnej premeny si pozrite v našej GALÉRII.

Autor: Daniela

Focus Media

Video

Diskusia