Ak máte steny natreté v tejto farbe, vaše podvedomie kričí: Chcem viesť pokojný život!

Môj byt | 07.03.2019

V obľube ju majú rozvážni ľudia. Tí, ktorí ju vyhľadávajú, sa neboja postaviť zoči-voči neúspechu, porážke a kritike. Nie je výrazne podnecujúca ani upokojujúca. Volia ju však ľudia, ktorí chcú viesť pokojný život.

Reč je o sivej farbe, ktorá je neutrálna, príjemná farba a ľahko sa kombinuje s pestrofarebnými doplnkami. My vás dnes presvedčíme, že sivá spálňa ani náhodou nemusí byť nuda. Presvedčte sa!

Prečítajte si aj: Drevený či živý plot? Omyl! TENTO typ plotu je najlacnejší, najkrajší a najbezpečnejší

Sivá v spálni vôbec nemusí byť nuda, ak ju dokážete správne skombinovať, nebudete sa chcieť zo svojej spálne ani pohnúť.Sivá alebo šedá už dávno nie je len neutrálna farba. V súčasnosti je obrovským trendom a je jednou z najpoužívanejších farieb v interiéri.

 

Hodí sa naozaj všade, do elegantnej obývačky či do trendovej a nadčasovej kuchyne, alebo do modernej kúpeľne. Vo vašej spálni však môžete popustiť svoju fantáziu naplno a kombinovať odtiene sivej k dokonalosti. Pozrite si pár tipov, ako to urobiť.

Prečítajte si aj: Pomóc, rekonštruujem: 3 situácie, pri ktorých to bez profíka nezvládnete

Teplá sivá

Teplý odtieň sivej v kombinácii s neutrálnymi a s prírodnými odtieňmi je perfektná voľba, ak túžite vytvoriť útulný, pokojný a teplý domov. Alebo zvoľte tón v tóne, teplé odtiene sivej naozaj nič nepokazia, naopak, vyzerá to elegantne a štýlovo. Teplá sivá je ideálna pre severnú miestnosť, ktorá potrebuje vychladnúť.

Prečítajte si aj: Ženy, zbystrite pozornosť: Pritiahnite si peniaze vďaka 12 inšpiráciám!

Sivé kombo

Jednou z obrovských výhod sivej farby je jej všestrannosť a kombinovateľnosť. Sivá vyzerá skvele v akomkoľvek štýle miestnosti a kombinovať sa dá s ktoroukoľvek farbou, je to len na vás. Jedným z najhorúcejších trendov tejto sezóny je sivo-ružové kombo. Touto kombináciou určite nič nepokazíte, naopak, oživíte a presvetlíte ňou miestnosť.

 

Ak pridáte kovové doplnky v zlatej, ružovozlatej či v medenej farbe máte vyhraté. K šedej si však môžete dokombinovať aj iné farby, skvele vyzerá napríklad v kombinácii so žltou alebo s limetkovozelenou a s námornícky modrou. Ak však chcete spraviť niečo originálne, kombinujte k sivej inú farbu podľa vášho gusta.

Prečítajte si aj: Nevyužívajte terasu a balkón len v lete: S týmto vynálezom tam môžete byť nonstop

V spojení s drevom

Či už ste fanúšikom priemyselného štýlu, moderných trendov, alebo klasickej elegancie, šedú môžete prispôsobiť každému vkusu. Dokonca vyzerá perfektne aj v spojení s drevenými prvkami. Ak teda túžite po nadčasovej spálni, jednoznačne odporúčame šedú s drevenými doplnkami a s prvkami.

Prečítajte si aj: Odpadnete! Majstri na prácu s drevom prezradili triky: Ako to, že drevo odrežú VŽDY presne?

Aj drevo a prírodné materiály sú rok čo rok populárnejšie a nájdete ich vo rôznych podobách, či ako dekorácie, alebo nábytok. Nebojte sa použiť aj viac materiálov, nič tým nepokazíte a v spálni si vytvoríte príjemnú atmosféru.

 

Tmavosivá

Ak dávate prednosť modernej spálni, možno budete chcieť hlbšie a dramatickejšie odtiene šedej.  Tmavosivá výborne funguje s kovom a so sklom, takže sa môžete vyhrať pri nakupovaní a ladení nábytku a doplnkov. Vyniknú pri nej najmä priemyselné hrany a surové tvary. 

Pre inšpiráciu dokonalého zladenia (nielen) sivej spálne, nahliadnite do našej GALÉRIE.

Autor: Ľudmila

Focus Media

Video

Diskusia