Zariaďujete izbu pre bábätko? Polovica vecí je zbytočná, na 100 % ich tam máte tiež

Môj byt | 20.03.2019

Ak zariaďujete izbu pre bábätko, v neskutočnej eufórii podľahnete emóciám a kúpite aj veci, ktoré absolútne nebude potrebovať. Poďme sa spoločne pozrieť na izbu pre bábätko z racionálneho hľadiska.

Isto sa už na svoje bábätko mimoriadne tešíte! Radostné očakávanie je, samozrejme, sprevádzané aj rôznymi nákupmi a úpravou domácnosti, veď už čoskoro pribudne nový člen. Máme pre vás však dobrú správu, bábätko toho bude potrebovať - nielen vo svojej izbe - omnoho menej než si myslíte!

Ostatní práve čítajú: Spoznajte prísne pravidlá, ako správne pracovať s bielou v kuchyni

Čo vlastne potrebuje malé bábätko?

Nejeden rodič má pocit, že od prvého dňa bude potrebný rôznorodý, multifunkčný nábytok, napríklad špeciálny prebaľovací pult, postieľka, hojdacie kresielko, stolička na kŕmenie, kočík, autosedačka, hrazdička, pre istotu od prvých dní aspoň niekoľko základných hračiek a plná skriňa oblečenia.

 

A prirodzene, mnoho rôznych pomôcok a spotrebičov, ktoré majú rodičovský život s dieťatkom uľahčiť a zjednodušiť.

Ostatní práve čítajú: Najhoršie zlozvyky pri čistení kuchyne: Toto určite robíte zle!

Vo chvíli, keď si zaobstaráte čo i len malú časť všetkých vyššie spomenutých vecí, rýchlo zistíte, že ich skladovanie je pomerne priestorovo náročné. Odporúčame preto mať v domácnosti len veci, ktoré skutočne a aktuálne potrebujete. Dnes sú bazáre a rôzne internetové skupiny plné vecí pre bábätká i malé deti, ktoré môžete obratom predať i kúpiť.

Ostatní práve čítajú: 6 dôvodov, ktoré vás presvedčia, že biela spálňa je pre vás tá najlepšia voľba

Čo teda bábätku zaobstarať?

Všetko záleží skôr od vašich očakávaní a od nastavenia. Ak napríklad dieťatko dojčíte, spáva s vami v posteli a väčšinu času ho nosíte v nosiči alebo v šatke na nosenie, zrejme vám budú doma postieľka, kočík či iné doplnky len prekážať.

 

Nie každý rodič tiež využíva špeciálny prebaľovací pult. Ide o kus nábytku, ktorý môže byť užitočný, ale rovnakú funkciu vám dokáže poskytnúť aj iný kus nábytku, hoci aj posteľ.

Ostatní práve čítajú: Dom ako z katalógu zariadený skoro zadarmo

Musí mať vlastnú izbu?

Veru nemusí. Nie v každej domácnosti je priestor na samostatnú detskú izbu, a aj keď ho máte, potrvá dlhú dobu, než ju dieťatko bude využívať naplno. Väčšina rodičov potvrdzuje, že sa deti najradšej hrajú pri rodičovi a že väčšina hračiek končí v ich okolí v obývačke, v kuchyni alebo prakticky kdekoľvek v domácnosti.

Ostatní práve čítajú: Rekonštrukcia pomôže znížiť náklady na energie

Netrápte sa tým, naopak, prispôsobte tomu uskladnenie hračiek, napríklad v praktických plastových boxoch, hoci aj na kolieskach, aby sa ľahšie premiestňovali.

 

Náš tip:Pri bábätkách a malých deťoch voľte materiály, ktoré je možné jednoducho udržiavať v čistote. Mali by zniesť časté umývanie a efektívnu dezinfekciu. Ideálne ak ich môžete oprať alebo vložiť do umývačky riadu, ušetríte si tak prácu.

Ostatní práve čítajú: Je posteľ prežitok? Nestačí vám kvalitný matrac na zemi? Poznáme odpoveď!

Malé bábätko vlastnú miestnosť - napríklad detskú izbu, nepotrebuje. O to viac by ste mali zamerať svoju pozornosť na zariaďovanie izby pre škôlkara či budúceho školáka!

Inšpirujte sa v našej GALÉRII vynálezmi, ktoré sa bábätku v izbe zídu.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia