O dome nechcela ani počuť, ale...

Môj byt | 08.06.2019

Za bránkou prízemného domčeka našu pozornosť pritiahli rôzne hand made výrobky, ktoré naznačovali, že tu bývajú kreatívni ľudia. Poďte sa s nami pozrieť, aký zaujímavý interiér vytvorila majiteľka. O dome nechcela ani počuť

Danka s manželom Ľubošom bývala dlhé roky v bytovke, až kým sa pred 50-tkou Ľubo nezmienil o tom, že by si rád k jubilejnému výročiu postavil dom. Veľmi sa jej to nepozdávalo, nakoľko v byte bola spokojná, napokon napriek počiatočnej nevôli je to práve ona, kto je v novom dome so záhradou najspokojnejší.

Prečítajte si aj: Presťahovali ste sa na vidiek? 

Začali stavať

Výhodou pri stavbe domu bolo, že Ľuboš je stavbár a celý dom sám naprojektoval. „Bolo to pekné obdobie, sprevádzané spoločným nadšením pri hľadaní rôznych možností a rozmýšľaním nad tým, čo ako spravíme aby sa nám tu žilo čo najlepšie. Ani sme nemuseli robiť kompromisy, zhodli sme sa na väčšine vecí," zaspomínala si Danka.

 

 

Zamestnal ju dom

Domáca pani sa chtiac - nechtiac ocitla v roli stavbárky a interiérovej dizajnérky. Dom, ktorý vlastne ani nechcela, ju napokon naplno zamestnal. „Mala som tu kopec roboty, okrem maľovania a zariaďovania som si trúfla aj na nábytok," povedala a ukázala nám na jedinečné kusy, ktoré sama prerobila.

Prečítajte si aj: 10 najzaujímavejších vidieckych domov 

Kreatívne žieňa

„Dnes som rada, že tu bývame. Podľahla som totiž tvorivým prácam, pletiem, maľujem a vyrábam z dreva rôzne výrobky, o ktoré je stále väčší záujem. V byte by som si to ťažko mohla dovoliť. Deti mi povedali, že konečne robím to, čo ma naozaj baví a vidieť na mne, že som šťastná."

Falošný ostrovček

Z kuchyne vyžaruje teplo domova. Na stenách sú zavesené tabuľky s nápismi, košíčky, kuchynské formy... Na pracovnej doske majú miesto veci každodennej potreby ako hrnčeky či nádoby na múku, soľ a cukor. Túžbu po kuchynskom ostrovčeku si domáca pani vyplnila skrinkou, kde má uložené ďalšie veci.

Bude vás zaujímať: Premena: Mimo mesta sa im žije lepšie a zdravšie  

S nezameniteľným rukopisom

Spálňa je odrazom záľub pani majiteľky. Na veľkej posteli nechýbaju vlastnoručne vyrobené vankúše, na kovových vešiačikoch sú zavesené rôzne dekorácie. Jej osobitý rukopis nesie aj zákutie s košieľkou zavesenou na drevenom vešiaku a dobovými topánkami na starom kufri.

 

Jedinečné kusy

Jednotlivé miestnosti spája dlhá chodba, z ktorej vedú dvere ešte aj do detských izieb a pracovne. Upútala nás v nej nevšedná komoda, ktorú obili doskami, vymenili úchytky a potom som ju ešte Danka skrášlila ornamentami.

Prečítajte si aj: Návrat starých kuchýň: Moderný vidiek je náramne in! 

Neustále v pohybe

Celý dom je veľmi útulný, plný rôznych dekorácií, ktoré sa tu však dlho neohrejú, pretože akonáhle ich Danka dá na svoju webovú stránku (decoration by Danao69) do pár dní putujú k novému majiteľovi. Napriek tomu, že tu tvorí a neustále niečo mení, v celom dome panuje neskutočná pohoda.

Veľká zmena

„Náš život sa veľmi zmenil. Myslím si, že prostredie v akom ľudia žijú, ich výrazne formuje a ani si to neuvedomujú. My sme si tu všetko vytvorili podľa nás. Níč nám tu nechýba, sme tu spokojní a preto je tu taká pohoda. A k nej u nás neodmysliteľne patria aj raňajky na terase. Už sa tešíme na teplejšie obdobie," prezradila nám pri odchode.

Inšpirujte sa aj v našej fotogalérii!

Autor: Daniela

Focus Media

Video

Diskusia