Rošády nábytku: Vykradnite si svoj príbytok

Nábytok | 22.09.2015

Zišiel by sa vám doma ešte nejaký nábytok, ale nemáte čas ho ísť zháňať? Skúste sa poobzerať po ňom vo vlastnej domácnosti. Možno vám padne do oka niečo, čo len presuniete z miesta na miesto. Osud zariadenia býva nevyspytateľný.

Sedačka
Povinný kúsok, bez ktorého sa nezaobíde žiadna obývacia izba. Pri väčšej rozlohe bytu by sa zišla aj v jedálni. Zabezpečí vám lepší komfort a miesto navyše prijateľne zútulní. Pre tieto účely sú vhodnejšie komornejšie sedačky. Výrazná farba alebo vzor na poťahu efektne skrášli priestor.

Stolička
Pri sťahovaní sa ukáže ako nenahraditeľná. Sedieť na zemi ako domorodci, kým nezariadite novú domácnosť od podlahy po strop, nie je akurát veľmi príjemná skúsenosť. Stolička má svoje opodstatnenie aj v kúpeľni, do ktorej ju môžete pokojne prepašovať z obývacej izby či kuchyne.

Luster
Kúpeľňa patrí k miestam, do ktorých chodíte relaxovať a zbaviť sa stresových situácií. V tomto priestore, aj keď si to možno nechcete priznať, strávite za deň či týždeň toľko času, že by sa oplatilo porozmýšľať nad tým, ako kúpeľňu ešte viac zušľachtiť. Napríklad aj lustrom z jedálne.

Závesná sieň
Každá domácnosť si potrpí na experimenty. Menšie či väčšie. Neformálne zariadené interiéry sú plné dobrých a originálnych nápadov. Mladšie ročníky iste neodolajú možnosti zavesiť do spoločenského jadra závesnú sieť. Kde ju však zohnať? No predsa v záhrade alebo na verande.

Komoda
Jednoduché kusy zariadenia to majú ľahké, pretože pôsobia nenápadne a vďaka tomu sa pre ne vždy nájde nejaké miesto aj mimo okruhu svojho určenia. Ak je vaša chodba širšia a dá sa priestorovo rozumne využiť, môžete do nej umiestniť aj komodu, ktorá ju aspoň opticky zaplní.

Knižnica
Nie je žiadnou novinkou, že otvorené dispozície spôsobili, že kuchyne zobrali na seba podobu obývacích izieb. Nečudo, že v nich nájdete knižničný diel, ktorý by ste za bežných okolností hľadali v obývacej izbe. Na novom mieste môžete zmeniť jeho funkciu a poukladať doň obedový servis.

Zapojte sa do prieskumu a vyhrajte PRÁČKU v hodnote 649 eur, klik sem

Autor: Katarína

Focus Media

Video

Diskusia