Chyby pri zariaďovaní: Nábytok v hlavnej úlohe

Nábytok | 02.10.2015

Nepotrebujete mať po boku mentora, aby ste aj sami zistili, že skúsenosť je neprenosná. Nový alebo aj staronový príbytok ide ruka v ruke s nevídanou eufóriou. Pár ťahmi môže snaha architektov o tvorbu priestoru s pridanou hodnotou vyjsť navnivoč a to zásluhou nevhodného výberu nábytku.  Na uvítanie


Vítanie nového domova sa môže uskutočniť aj celkom spontánne a nevšedne. Pri tejto príležitosti si môžete dopriať značkovú stoličku, ktorá vám bude tento slávnostný moment milo pripomínať. Ak sa rozhodnete pre ikonickú stoličku Ghost, nemusíte sa obávať, že by ste ju časom nemali kam umiestniť. Transparentný materiál a jej elegantné krivky zapadnú do domácnosti v akomkoľvek štýle.

Nová energia
S vekom sa mení vkus a možno aj finančný príjem. To, čo sa vám páčilo pred nejakým časom, nemusí spĺňať v súčasnosti vaše očakávania. Niektoré interiéry zostávajú z nostalgického hľadiska zamrznuté v čase, iné menia vzhľad možno až pričasto. Výmena nábytku obmení v domácnosti energiu. Predaj starého a kúpu ďalšieho by mala podmieňovať konkrétna príčina, aby ste vedeli správne konať.

 
Podľa Murphyho
Už sa vám pravdepodobne v živote veľakrát prihodilo, že ste zašli do obchodu po niečo a odišli z neho s niečím úplne iným mimo vašich plánov. Buďte si istí, že rovnaké Murphyho zákony fungujú aj v prípade kúpy nábytku. Prísť domov s väčšou sedačkou, lebo vám padol do oka úplne inakší model, bude problém, keďže jej objem sa určite podpíše v neprospech priestorových kapacít.

Vizuálny súlad
Nemusíte myslieť ako interiérista či dekoratér, aby ste sa dovtípili, že zariaďovanie domácnosti má mnoho spoločného s výberom outfitu pre človeka. Nábytok, doplnky a farba stien by mali navzájom vytvárať vizuálny súlad. Skúste si spraviť plán ako pri organizácii svadby. Existuje predsa toľko variant, ako by mohla vyzerať. Aj o vzhľade svojej domácnosti by ste mali mať vyhranené predstavy. Povedzte si, že si prajete, aby vyznela pekne nielen naživo, ale na fotografiách.

Autor: Katarína

Focus Media

Video

Diskusia