Police nevŕtajte, ale vešajte. Je to rýchlejšie aj menej náročné

Nábytok | 03.10.2016

Zavesiť poličky na stenu nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Najmä, aj chcete na stenu upevniť viacero políc, ktoré by mali lícovať a hlavne, nemali by „padať" dole vodou. Tieto tri police však zvládne aj začiatočník.

Ich výroba je totiž veľme jednoduchá tým, že ich netreba na stenu privŕtať, ale zavesiť na špagát.Tento nápad nás zaujal na blogu Homeology.co.za. Na výrobu políc potrebujete 1 pevnú tyč (autorka použila medenú, ale rovnako dobre poslúži napríklad aj lacnejšia z dreva), 2 závesné háčiky na upevnenie tyče, pevný špagát, drevená polica, ktorú rozrežeme na tri časti.


Do každej drevenej police treba vyvŕtať 4 otvory v rohoch. Drevo potom prebrúsime čo najjemnejším brúsnym papierom a ošetríme olejom. Veľmi pekný efekt vznikne, ak hrany políc natrieme kontrastnou farbou.Necháme uschnúť a potom cez diery natiahneme špagát. Ak sa konce špagátu strapkajú, je vhodné opáliť ich. Police zavesíme a vybalansujeme.


Pre väčšiu bezpečnosť je dobré tyč zavesiť na háčiky tak, aby sa nemohla pošmyknúť, t.j. na konce upevniť napríklad ozdobné koncovky, aké bývajú na garniži.

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Diskusia