Viac romantiky v spálni: Pomôžte si správnymi farbami

Nábytok | 14.02.2017

Nie, červená a čierna to nie sú.

Hoci prvoplánové klišé spája s vášňou práve tieto dve farby, pre dlhodobejšie udržiavanie romantiky sa lepšie hodia iné farby. Napríklad tieto...

Sýte oranžové tóny


Pred 4 rokmi si istý britský portál urobil prieskum medzi svojimi čitateľmi. Spomedzi 2 000 zúčastnených respondentov mali vraj najčastejšie sex tí, ktorých spálňa bola zariadená v teplých, zlatistých odtieňoch. Komu nevonia predstava karamelovej spálne, možno viac ocení o čosi teplejšie, oranžové tóny. Farba zrelých pomarančov, mäkkých hebkých marhúľ alebo šťavnatých mandarínok možno osvieži aj dlhoročnú partnerskú rutinu.
Ak si nie ste istí tým, či sa vám bude v takýchto farbách dobre zaspávať, otestujte ich najprv na niečom menšom - napríklad prikrývke na posteľ, posteľných obliečkach a podobne.
V každom prípade platí, že farby by mali byť sýte, ale nie krikľavé alebo priveľmi agresívne. Lomené odtiene víťazia!

Inšpirujte sa: 12 dekoračných tipov do spálne. Ktorý vám najviac vyhovuje?

Hlboké fialové odtiene
Fialová farba v nás prebúdza potlačované emócie, no dlhodobo bude mať pozitívny vplyv na náš sexuálny život len vtedy, ak si dobre premyslíme, ktorý odtieň je najvhodnejší. Podobne ako pri oranžových tónoch, farba môže byť sýta, ale nie krikľavá. Zaujímavo napríklad vyzerá farba dozretých sliviek, ktoré akoby boli poprášené popolom. Ani farba voňavých fialiek nie je na zahodenie...


Farba magickej hlbočiny
Polnočná modrá, farba najhlbšieho oceánu alebo oceľová modrá môžu stimulovať intimitu a blízkosť spriaznených duší. Ak vo vzťahu hľadáte splynutie, toto by mohla byť vaša cesta. Treba si však dať pozor na studené odtiene, ktoré môžu iskričku vášne utlmiť.Veľmi zaujímavo tiež vyzerá spálňa ladená do modrozelenej. Tá je však len pre odvážlivcov, pretože efekt bude dokonalý len vtedy, ak je farba naozaj sýta.

Prečítajte si: Lepší spánok aj sex - poradíme vám, čo treba zo spálne radšej vyhodiť

Čokoládová náruživosť
Len málo vecí majú ženy radšej než čokoládu a kávu. Podvedomie pracuje stále, tak aj spálňa ladená ako kráľovstvo horúcej čokolády iste v podvedomí vyvolá pocit žiadostivosti a túžby. Ak sa farba spojí s vôňou, napríklad v podobe sviečky alebo krému s vôňou kakaa, odolá volaniu azda len skala.

Prejdite sa galériou pod článkom a vyberte si, aké farby by v spálni ulahodili vám.

Autor: Nonka