Radiátor ako umelecké dielo: Už ho nebudete musieť skrývať!

Nábytok | 16.02.2017

Radiátor je potrebnou súčasťou každého bytu. Väčšina ľudí ho však považuje za nutné zlo a skrýva ho ako sa len dá: za nábytok, sedačky či dlhé závesy. V lete ho neprekáža, ale v zime radiátor stráca na tepelnej účinnosti. Chcete krásny radiátor, za ktorý sa už nebudete hanbiť?

Radiátor s potlačou
Pamätáte sa na článkové radiátory? Pri rekonštrukcii sú často prvou vecou, ktorá musí ísť z domu preč. A na ich miesto prichádzajú modernejšie doskové radiátory. Zaberajú menej miesta a najmä sa lepšie udržiavajú, čo vie každý, kto sa niekedy pokúšal vyčistiť prach spomedzi „rebier". Doskové radiátory sú dostatočne účinné a ich výber, čo sa týka výkonu i rozmerov je variabilný.


Preč s bielou
Najčastejšou farbou radiátorov je neutrálna biela, ktorá najlepšie zapadne k ostatnému zariadeniu. Máte trendový interiér a tuctový radiátor vám k nemu neladí? Zmeňte ho na výrazný interiérový doplnok. Okrem bielej farby totiž výrobcovia ponúkajú radiátory v rôznych farebných odtieňoch a tiež s grafickou potlačou.

Pozrite sa: Počuiu ste už o drevenom radiátore? Tak to vyzerá!

Radiátor na mieru
Nápad skrášliť vzhľad vykurovacieho telesa mnohí uvítali. Na trhu nájdete rôzne typy vertikálnych i horizontálnych radiátorov s potlačou. Vyberať si môžete z množstva motívov - panorámy veľkomiest, zvieracie, kvetinové i abstraktné, ktoré sú zhotovené digitálnou tlačou. Skvelá je možnosť nechať si vyhotoviť čelnú dosku s vlastným návrhom, ktorý vám výrobca dodá od troch do piatich týždňov.


Do každej miestnosti
Nápaditá a originálna čelná doska radiátora ho razom zmení na originálny interiérový doplnok. A radiátor už viac nebudete musieť skrývať. Milujete umenie? Okrem obrazov na stene ho môžete mať na radiátore. Do detskej izby zas najlepšie zapadne kresba vašich detí. Montáž a demontáž dosky je jednoduchá, stačí ju prichytiť magnetmi a dvoma istiacimi háčikmi k telesu.

Inšpirujte sa: Ako mať doma teplejšie bez zakúrenia - máme super nápady!

Autor: Radomír