Ako sa budú meniť obývačkové trendy budúceho roka?

Nábytok | 27.07.2017

Ohlasujú sa živé farby a žiadne nudné, vizuálne opotrebované koncepty.

Odpoveď na smerovanie dizajnu a zariaďovanie domácností vždy určujú výstavy a veľtrhy. Tie tohtoročné už naznačili nové vetry v obývačkách.

Množstvo farebných možností
Ako prvé sa budú meniť sedacie úpravy. Už v tomto roku sa v obývačkách namiesto jednofarebnej klasiky usadili kreslá s kvetinovými vzormi a farebnými machuľami, ďalšie roky potiahnu farebnosť ešte ďalej. Pripravte sa na pohovky a kreslá v horčicovej, modrej, ružovej, tehlové a áno, nesmieme zabudnúť ani na zelenú vo všemožných odrodách.

10 vecí, na ktoré nezabudnite pri zariaďovaní obývačky

Barokový comeback
Obývačky opäť jemne lízne baroko, no nebude to v podobe sošiek tučných anjelikov, ale tučnejších vakov na sedenie, luxusnejšieho zdobenia, do módy sa opäť vráti zlatá a mosadzná bez toho, aby mala prívlastok gýčová.
Bronz bude farbou dekorácií a medové farby budú in.


Prírodné materiály a zdobenie

Prvky minimalizmu ostanú stále prítomné, ale budú sa prelínať s ozdobnejšími štýlmi. Nebude nič neobvyklé mať jednoduché línie sedačiek nakombinované s dvermi pripomínajúcimi zámok z prvej polovice 19. storočia. Kameň, bavlna, ľan, drevo sú trendy a plasty majú zatiaľ pohov.

Nábytkové trendy, ktoré treba mať tento rok v merku

Netradičné tvary aj podlahy
V obývačke budete vždy potrebovať luster, svietidlo, pohovku, kreslo, stolík, takže čo vymyslieť? Na výstave v Kolíne predstavili farebné podlahy do obývačky, koberce s osemuholníkovými vzormi, atypické pohovky, pri ktorých až ich použitie napovie, že sú na sedenie aj ležanie.
Konferenčný stolík sa stáva skôr dizajnovou chuťovkou ako odkladacím priestorom a ešte viac experimentovania si vyslúžilo osvetlenie, ktoré sa s rozvojom svietiacej techniky na klasické lampy už ani neponáša.


Trend rozšírených pohoviek

Koncept jedna sedačka a dve kreslá už bude čoraz zriedkavejší. Do popredia sa dostávajú rozľahlejšie sedačky, väčšie, výraznejšie tvarované a dokonca aj menšie kreslá sa viac dizajnom podobajú na sedačku.
Ak ostávajú, tak sa menia na ozdobné prvky, ktoré akoby nepatrili do konceptu izby, ale vytvárajú samostatnú časť oddelenú farebne, alebo štýlovo. Predstavujú na rozdiel od klasickej televíznej zábavy miesto na čaj, alebo čítanie knihy.

Prejdite sa galériou pod článkom  a pozrite sitrendové inšpirácie do obývačky.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia