Písacie stoly, ktoré si vyrobíte sami – a za pár minút!

Nábytok | 09.08.2017

August je mesiac, keď sa zubami-nechtami držíme prázdnin a dovoleniek, ale školské aj pracovné povinnosti nám už dýchajú na krk. Myslite na pohodlnú prácu či učenie už teraz.

Zaoberať sa v lete tým, či máme pohodlný písací stôl, je fajn už len preto, že stále v sebe máme letnú hravosť a uvoľnenosť. Je teda možné, že vymyslíme riešenia, ktoré budú tvorivejšie, než keby sme sa so zariaďovaním pasovali v strese.

Pozrite si: Najkrajšie pracovné stoly, ktoré máte doma

Predovšetkým, rozmyslite si, z akého materiálu by mala byť pracovná doska. Podľa toho totiž budete vyberať aj základňu alebo nožičky.Vyrobiť dosku z betónu totiž nie je také ťažké, ako si možno myslíte, no treba si dobre rozmyslieť, z čoho budú nožičky, aby uniesli danú hmotnosť.


Písací stôl: Ak nie je dosť miesta, zaveste ho na stenu!

Podobne sklená doska - tým pádom bude stále na očiach všetko, čo je pod ňou: od káblov, nôh stola až po koberec alebo zabudnuté papuče.Nevýhodou sklenej dosky je tiež chlad. Najmä pri dlhšej práci to nemusí byť najlepšia voľba, pretože predlaktia a kĺby položené na studenom skle môžu nepríjemne tuhnúť.Náhradou by mohla byť doska z číreho plexiskla. To má zasa tú nevýhodu, že je výrazne mäkšie než sklo, čiže treba rátať s prípadnými škrabancami...


Pracovňa v spálni: Môže to vyzerať aj elegantne, ak si dáte pozor na detaily

V galérii pod článkom nájdete inšpirácie, ako si vymyslieť improvizovaný písací stôl.

Autor: Nonka