Poličky do obývačky: Inšpirujte sa týmito šikovnými nápadmi

Nábytok | 02.06.2018

Otvorené poličky sa hodia prakticky na každú stenu. Dokonca aj do obývačky, kde nemusia mať len okrasnú funkciu. Otvorenosť je v tomto prípade ich kladnou stránkou. Skrinky totiž nikdy neposlúžia na niektoré účely tak dobre, ako klasická polica.

Efektná knižnica
Knihy sa kupujú kvôli obsahu. Teda väčšinou. Niekedy však majú tak nádherné obaly a vizuál, že by bola škoda nechať ich len tak umiestnené v rade bežných kníh. Tu prichádza na rad otvorená obývačková polička, ktorá dokonale ukáže vašu knižnú vášeň. Zaujímavé výtlačky, podpísané originály, limitované edície svoj priestor nájdu presne na otvorenej polici.


Pozrite si aj: Tipy na farebné kombinácie do obývačky

Spomienky
Nedajú sa zatvoriť do zásuvky, pretože sú príliš cenné. No sada poličiek predstavuje intímny rezervoár vašich spomienok na cesty a osobné príbehy, ktoré sa spájajú s cennými suvenírmi. Takéto miesto si vytvoríte extra jednoducho. Bude priestorom, kde sa začnete cítiť veľmi príjemne. Možno sami zistíte, že dotyk so spomienkami na vás pôsobí domácky a z obývačky robí skutočne osobný priestor.


Otvorený bar

Polička premenená na bar môže byť účelná aj funkčná. Niektoré luxusnejšie značky alkoholu si priam pýtajú výstavné priestory. Tie môžu byť práve na priestrannej polici. Či už nad televízorom, alebo úhľadne v rohu miestnosti. Pozor však treba dať na nosnosť. Uchytenie poličiek v tomto prípade musí byť poriadne pevné. Predsa len, sklenené fľaše, najmä ak sú plné, vedia byť poriadne ťažké.

Inšpirujte sa: Pekne prerobená obývačka - pozrite si stav PRED a PO

Zeleň
Bez nej nie je žiadna izba dostatočne živou. Polička pritom nevyžaduje, aby ste na nej mali rastliny stále rovnaké. Môžete si sem dať jarné kvety aj trvalky, alebo popínavé rastliny a tak si spraviť akúsi domácu podobu vertikálnej záhrady. Aj tak sviežo môžete využiť poličky na stene obývačky.

V galérii pod článkom nájdete viac príkladov vydarených obývačiek.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia