Senzačné knižnice: Na celú stenu alebo len pár políc – stále sú krásne!

Nábytok | 08.03.2018

Kto by bol povedal, že aj ukladanie kníh je umenie? Aby domáca knižnica vyzerala dobre, nezáleží len na systéme ukladania, ale aj na vizuále!

Rôzne rozostupy políc
Symetria je pri zariaďovaní dôležitá, no v prípade knižnice sa môže priveľa symetrie ukázať ako problém. Keďže nie všetky knihy majú rovnakú veľkosť, nebude ľahké uložiť ich do knižnice, ktorá má rovnako rozdelené police. Výhodnejšie - a často aj krajšie je rozmiestniť police v rôznych rozostupoch.


Nevynechajte: Pohyblivé knižnice - nápady na nábytok na kolieskach

Tak sa knižky môžu prestriedať s vázami, drobnými umeleckými predmetmi - a výsledok bude oveľa zaujímavejší.

Inšpirujte sa: V kuchyni knihomoľa - zábavné spôsoby, ako uložiť knihy v kuchyni

Spodné skrinky
Niektoré knižnice majú police od vrchu až po spodok, iné majú v dolnej časti skrinky. Je to praktické nielen pri upratovaní, ale tiež na uloženie vecí, ktoré tak chránime pred prachom.Rovnako praktické je mať skrinky úplne hore. Ak budú mať rovnakú farbu ako strop, nenápadne s ním splynú a získame nenápadný úložný priestor na veci, ktoré denne nepotrebujeme.


Pozrite si aj: Knižnica, ktorá je zároveň preliezačkou pre mačky

Knižné zátišia
Možno netreba mať všetky knihy uložené na jednom mieste. Napokon, domácnosť nie je verejná knižnica, v ktorej všetko musí byť zoradené podľa prísneho poriadku. Niektoré pekné publikácie môžu byť strategicky uložené na miestach, kde si v nich možno z času na čas polistovať. Napríklad na nízkom stolíku v obývačke, pre kresle pod oknom, na chodbe...


Nazrite do galérie pod článkom a inšpirujte sa krásnymi knižnicami!

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Diskusia