20 nápadov, čo vyrobiť pre chlpatých miláčikov

Naši miláčikovia | 24.05.2016

Pozbierali sme skvelé nápady na hračky, doplnky a ozdoby pre všetky chlpaté tvory v domácnosti: psov, mačky, zajacov alebo morské prasiatka. Niektoré vyrobíte doslova za pár minút.


Páni nosia kravatu či motýlik?
Ak je váš pes členom domácnosti, mal by tiež vyzerať reprezentatívne, keď chystáte nejakú oslavu. Čo tak ozdobiť ho veselou psou kravatou alebo motýlikom?

Každý má svoju posteľ

Sú ľudia, ktorí sa s domácimi miláčikmi podelia o všetko - dokonca aj posteľ. Ak ten vás predsa len má vlastný peleštek, čo tak označiť ho menom? Tí šikovnejší môžu psovi alebo mačke vyrobiť kompletnú postieľku.


Cestovná prikrývka
Psia alebo mačacia deka je fajn a je otázne, či poteší viac majiteľa alebo chlpatého miláčika, ak bude vyrobená s motívom daného zvieratka. Určite by však zabodovalo aj u chlpáča, keby sa na prikrývku použili kúsky majiteľovho starého oblečenia.

Inšpirujte sa: 6 vecí, ktorými potešíte psa


Ochrana pred slnkom
Niektorí majitelia zabúdajú, že hoci ľudia sa radi vystavujú slnku a tešia sa na opálenú pokožku, psy to podobne nevidia. Dlhší pobyt na slnku je pre psa nebezpečnejší ako pre človeka. Ak teda nie je v blízkosti dostatočný chládok, pomôže aspoň takýto prenosný stan. Ako pre indiánskeho náčelníka, čo poviete?


Chutné hlavolamy
Odmena za bystrosť a šikovnosť - v poslednom čase sú veľmi populárne také hračky pre psov, ktoré sú výzvou pre ich schopnosti. Hlavolamy im pritom mlôžete vyrobiť aj sami - napríklad, vyrobiť z postrihaných prúžkov látky hrubé lano a drobné pochúťky zamotať do vlákien. Na princípe odmeny za schopnosti stojí aj jednoduchá hračka - dve plastové fľaše prederavené vo vrchnej časti tak, aby sa dali navliecť na tyč. Do fliaš stačí vhodiť pár maškŕt a pes sa k nim dostane len vtedy, ak fľaše dostatočne rozhojdá, aby sa prevrátili dole hlavou a pochúťka z nich vypadla.

Rolka z toaletného papiera
Kartónovú rolku z toaletného papiera tiež možno využiť ako skrýšu na pochúťky. Napríklad, je do nej vložíte odmenu a kraje nastriháte tak, aby sa dali ohnúť dovnútra. Mačka, pes alebo zajačik si musia potrápiť zúbky, kým sa k odmene dostanú. Zároveň si ich pekne vyčistia.


Máte doma aportéra?

Trénujte jeho presnosť. Dobrou zábavou, ktorá zároveň cibrí psie schopnosti, je tréning aportovania. Úlohu môžete sťažiť tak, že pes musí trafiť loptičky presne na dané miesto. Napríklad - do formy na pečenie mafinov, ktorú už nepoužívate.

Škrabkadlo pre mačky
Mačky sa rady obtierajú a nechávajú hladkať, tak prečo im nedopriať to potešenie aj vtedy, keď majitelia nemajú čas? Napríklad, obmotať nohu stola hrubším motúzom - alebo naň obojstranne lepiacou páskou pripevniť dve kefky.


Výstava maškŕt
Dobrým spôsobom, ako zabaviť psa, mačku alebo hoci zajaca či morské prasiatko je pripnúť rôzne lákadlá pomocou štipcov na šnúru. Tú potom možno zavesiť v rôznej výške - napríklad medzi dve stoličky, v záhrade medzi stromami a podobne. Len pozor, nech sa o takúto gastronomickú výstavu nepotknú ľudia!

Inšpirujte sa: Originálne psie domčeky

Megalízanka
Zmrzlinu radi olizujú nielen ľudia. Mačky alebo psy sa jej potešia tiež - avšak mala by byť bez cukru. Skvelou zábavkou môže byť vedierko zmrznutej vody, v ktorej ste postupne „utopili" menšie hračky, keksíky, za lyžičku nesolenej arašidovej nátierky, kúsky zeleniny a podobne.

Všetkých 20 nápadov nájdete v galérii pod článkom.

Autor: NonkaFocus Media

Video

Diskusia