Mačky: Skryte, čo netreba mať na očiach

Naši miláčikovia | 18.07.2016

Čoraz viac ľudí má doma mačku, a tak je namieste pouvažovať, či mačací záchodík treba mať stále na očiach. Našli sme pár tipov od majiteľov mačiek - alebo je presnejšie od „služobníkov mačiek? ;)Takto sa dá šikovne skryť daná hygienická pomôcka tak, aby k nej mala mačka stále prístup a zároveň nebola stále vo výhľade.

Dvierka v skrini
Na prestavbu skrytých mačacích toaliet viacero majiteľov použilo nábytok IKEA. V tomto prípade majiteľka vyrezala v bočnici skrine menší otvor, ktorým sa mačka kedykoľvek dostane do skrine aj von z nej. Navyše, otvor je rafinovane skrytý pod lavičkou, čiže prípadná návšteva si vôbec nemusí všimnúť, na čo skriňa vlastne slúži.


Využitá medzera
V inom prípade majitelia využili úzky priestor medzi páčkou a sušičkou bielizne. Spotrebiče spojili jednotnou pracovnou doskou a do medzery medzi nimi umiestnili umývadlo. Pod sifónom bolo stále dosť miesta, a tak tam postavili nádobu so záchodíkom pre mačky. Potom už stačilo skryť elektrospotrebiče za dvierka - a dvierka pri umývadle vybaviť otvorom pre mačky. Všimnite si, že takéto riešenia vždy majú ešte jeden otvor na odvetrávanie.


Prečítajte si: Poradíme vám, ako mať psie chlpy pod kontrolou

Toaletná skrinka
O dámskom toaletnom stolíku ste už asi počuli, ale čo poviete na doslova toaletnú skrinku pre mačky? Stačí do bežnej skrinky vyrezať bočný otvor - ak bude dosť veľký poslúži aj ako vetračka - a mačacie potreby môže chlpatý miláčik vykonávať v súkromí.


Predstavenie za oponou
Ak nemáte potrebné náradie alebo zručnosť na výrobu toaletnej skrine alebo skrinky, o decentnú skrývačku sa postará aj obyčajný záves. Mačka si ho ľahko poodhrnie alebo ho podlezie a sanitárny box nebude na očiach. Napokon, aj mnoho ľudí zatvára dvere na toalete a sklápa vrchnák na sedadle, tak prečo sa pozerať na „poklady", ktoré po sebe necháva mačka?


Pozrite sa: Ako udržať domácich miláčikov aj izbové rastliny na žive

Tajná zásuvka
Vzhľadom na veľkosť zásuvky nemožno celkom hovoriť o tom, že by bola utajená, no jej obsah taký môže byť. Skrinky, ktoré majú v dolnej časti najväčšiu zásuvku - dosť veľkú na to, aby sa do nej vošiel mačací záchod, možno tiež vylepšiť otvorom a vetračkou a vyriešiť tak dilemu, ako zmierniť pachy, ktoré sa z neho šíria a dopriať mačke súkromie pri činnosti, ktorú niektorí vydávame za „premýšľanie".


Autor: NonkaFocus Media

Video

Diskusia