Mačacie ihrisko: Toto domáce mačky poteší

Naši miláčikovia | 11.08.2016

Ak doma nemáte najlenivejšieho kocúra na svete Garfielda, treba mačky nejako zabaviť, aby neničili nábytok. S týmito úpravami sa im postaráte o bezpečné dobrodružstvá.

Filmovému kocúrovi Garfieldovi ku šťastiu stačili stačili lasagne a televízor. Avšak naozajstné mačky potrebujú aktívnejšiu zábavu. S menšími úpravami im môžete vytvoriť paralelný mačací svet, v ktorom sa rozhodne nebudú nudiť.

Pozrite sa: Ako schovať mačací záchod, aby nebol stále na očiach

Mačacie dvierka
Majitelia tohto bytu už pri jeho prestavbe mali skúsenosti s mačkami a dobre vedeli, že zatvorené dvere pre ich minitigríka znamenajú len jeden skok na kľučku. Aby sa nemuseli večne potýkať s otváraním a zatváraním dverí a následným prievanom, urobili mi vlastný vchod. Pravdepodobne ich k tomu viedol aj zmysel pre humor: nevyzerajú práve takto rozprávkové diery pre myši?


Externá voliéra
Vypustiť mačku do záhrady je v poriadku, ak doma máte bežnú strakaňu. Majitelia vzácnych druhov mačiek by však nič také nedovolili. Preto sa im postarali aspoň o rozšírenie pôsobiska tým, že k oknu pristavili externú voliéru, v ktorej sa mačka môže nadýchať čerstvého vzduchu bez toho, aby ju majiteľ musel naháňať v susedovom humne.


Pozrite sa: Tipy na odchlpenie domácnosti

Ak nie je možné postaviť voliéru hneď k oknu, je tu ešte iná možnosť: cestičku k nej mačke jednoducho vytunelovať!


Adrenalínová stena
Tak ako deti majú umelé lezecké steny, na ktorých sa môžu dosýta vyblázniť, aj mačky ocenia každú príležitosť na lezenie. V ideálnom prípade ich zaujme natoľko, že sa prestanú vešať na záclonu. Majiteľ mladej mačky by teda mal ako prvé investovať do pár dlhých lát - alebo si domov priniesť kus lesa. ;)

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Diskusia