Pes sa v lete prehreje rýchlejšie ako človek. Takto tomu zabránite

Naši miláčikovia | 09.08.2016

Letné horúčavy môžu byť pre domácich miláčikov doslova mukami. Tu je pár tipov, ako im to uľahčiť:

Chladiaca šatka
Pes sa nedokáže potiť pokožkou tak ako človek, preto ak sa vám zdá, že je príšerne horúco, predstavte si, čo si asi myslí váš pes. Jeho jediným spôsobom ochladenia je vyplaziť jazyk a dychčať. Ak mu to chcete uľahčiť, môžete mu napríklad vyrobiť chladiacu šatku: namočiť ju do ľadovej vody alebo ešte lepšie, zamotať do nej igelitové vrecko s ľadom.


Chladivá podložka
Ďalším spôsobom, ako rýchlo ochladiť psa, je zadovážiť si chladiacu podložku. Ak radi piknikujete a trávite čas v parku, možno spojiť dve užitočné veci do jednej: chladiacu položku najprv použite na vychladenie potravín v autochladničke - a potom ju rozprestrite pre psíka unaveného z aportovania.

Pozrite sa: Chlpáči a izbové rastliny - návod na prežitie

Zatienená búda
Ak pes býva vo vlastnom domčeku, pri jeho stavbe treba myslieť nielen na to, aby mal z búdy dobrý výhľad na pozemok, ale aj na to, či má pri nej dosť tieňa. Nikto by predsa nechcel bývať v skleníku!


Studený melón
Melón pozostáva hlavne z vody - a dobre vychladený poteší nielen deti a dospelých, ale aj chlpatých miláčikov. Netreba im pritom ani vykrajovať melónové kostičky, ako to vidíte na obrázku. (Nakrájané kúsky však neuškodia, budete mať aspoň menej upratovania.)

Pozrite sa: Urobte domácej mačke takéto ihrisko

Psie nanuky
Zmrzlina, nanuk alebo nápoj s kockami ľadu pomôžu aj človeku a pes sa im poteší mimoriadne. Treba však vynaložiť trošku námahy, aby sa z neho po lete nestal chodiaci valček. Pre psov nie sú ideálne „ľudské" nanuky, pretože obsahujú priveľa cukru a farbiva. Dobrou správou je, že tie „psie" vyrobíte raz-dva. Stačí do formičiek na nanuky zaliať pár psích granúl alebo drobných, nalámaných kúskov psích maškŕt.


Ľadové maškrty
Pre menšie plemená by bol celý nanuk možno priveľkým ochladením, preto menším psom možno pripraviť ochutené ľadové kocky: obľúbenými (a zdravými) prísadami môžu byť napríklad banány, čučoriedky, ľanové semiačka, arašidová nátierka a podobne. Neodporúčame nič, čo je extra slané.

Inšpirujte sa: Pes na taške, stene, na polici...

Vodné fontánky
Viacerí výrobcovia záhradných potrieb už nemyslia len na to, aby sa polievanie trávnika spustilo podľa časového harmonogramu. Snažia sa uľahčiť život aj domácim zvieratám napríklad tým, že predávajú nástavce na vonkajší vodovod, ktoré reagujú na pohyb alebo na dotyk. Studená čerstvá voda sa tak psovi spustí potom, čo ho naučíte jednuduchý povel. Takýto tréning môže byť zábavou pre celú rodinu.


Autor: Nonka

Focus Media

Video

Diskusia