Psie kúsky: Interiérové vychytávky pre majiteľov psov

Naši miláčikovia | 23.08.2016

Nik asi nepochybuje o tom, že príchodom psa do domácnosti sa veci zmenia - a nemyslíme tým len možné obhryzávacie úpravy. Ak si chcete život so psom uľahčiť - a nemáte obe ruky ľavé - tu je pár nápadov, ako si vylepšiť bývanie a urobiť ho pohodlnejším pre človeka a ústretovejším pre psa.

1. Zvýšené misky
Mnoho veterinárov odporúča najmä majiteľom väčších plemien, aby im misky umiestnili na nejaký podstavec alebo vyššie položenú policu. Tak pes pri jedení alebo pití pes nebude mať vykrivený hltan a vraj sa tým zníži riziko tzv. prekrútených čriev.


Pozrite si: Vyrobte mačke zábavné domáce ihrisko

2. Psia sprcha
Ak bývate v rodinnom dome a máte zadný vchod, „psia" sprcha je na nezaplatenie. Využijete ju totiž nielen na očistenie zablatených psích láb, ale môžete si tak pohodlne, v teple a najmä pri dobrom svetle vyčistiť aj svoje gumáky, zašpinené športové náradie a podobne.


Prečítajte si: Tipy na odchlpenie domácnosti, v ktorej žije mačka alebo pes

3. Špeciálny vchod
Psy sa niekedy trochu podobajú deťom - chcú sa hrať, ale predovšetkým ocenia spoločnosť človeka. Ak neašpirujete na druhé povolenie vrátnika, odporúčame zhotoviť psí vchod, aby sa pes mohol voľnejšie pohybovať. A hlavne, aby dvere nedostali nový pazúrikový dizajn.


Inšpirujte sa: Pes sa v lete prehreje rýchlejšie ako človek. Takto sa tomu vyhnete

4. Samostatná posteľ
Miláčik si nevie zvyknúť na pelech? Skúste fintu: položte ho na vyššie miesto. Nám sa zapáčila predstava pelechu na nožičkách, ktorý pripomína visiacu sieť.


Autor: Nonka

Focus Media

Video

Diskusia