4 tipy na vylepšenie záhrady: Vieme, ako ju upraviť tak, aby tešila aj psa

Naši miláčikovia | 20.03.2017

Nejednému majiteľovi rodinného domu robí vrásky pes - záhradník. Pritom existujú jednoduché opatrenia, ako tohto chlpatého pomocníka zaujať tak, aby zabudol na hĺbenie jám v trávniku.

Na začiatku sú majitelia plní idealistického snívania o tom, ako bude pes radostne pobiehať po záhrade. Potom nastáva etapa vytriezvenia, keď narazí na realitu. Zabaviť psa v záhrade totiž viac, než len ho vypustiť von.


Našťastie, máme pár tipov, ako dosiahnuť oboje: šťastného psa aj pekne upravenú záhradu. Tu sú:

1. Prístup k vode
Jedným z najčastejších dôvodov, prečo pes hrabe v záhrade, je, že sa potrebuje ochladiť. Situáciu zlepšíme, ak bude v záhrade miesto s dobrým prístupom k vode. Nech je to minifontánka, nádoba na zber vody pod záhradným vodovodným kohútikom alebo jazierko, z ktorého sa môže napiť.

Psom v byte škodí lesklá podlaha. Máme však riešenie!

2. Miesto na ochladenie
Pes sa na slnku prehreje rýchlejšie ako človek a treba na to myslieť aj pri záhradných úpravách. Ideálne je mať v záhrade tienisté miesto pod stromami. Ak však takéto miesto nemáme, treba mu umožniť chládok aspoň pod nejakou strieškou alebo chladenie na studenších povrchoch.


3. Pozor na výber rastlín
Niektoré rastliny a kvety sú pre zvieratá prekvapivo toxické. Pozor si treba dať hlavne na azalky, ľalie a chryzantémy.

Máte psa - záhradníka? Vieme, ako zmierniť jeho vyčíňanie!

4. Vyhradené územie
Ak máme v záhrade užitkovú časť, do ktorej by sa pes nemal dostať, je fajn oddeliť ju plotom. To isté platí pre vyhradené psie domčeky. U nich však treba mať na pamäti, aký dlhý čas bude pes tráviť v uzavretej klietke. Podľa toho by sme mali zvážiť jej veľkorysosť.

Autor: Nonka