Domáci miláčikovia a bezpečnosť: Dajte si pozor na detaily!

Naši miláčikovia | 13.04.2017

Vraj je lepšie báť sa, ako sa zľaknúť. V prípade bezpečnosti to platí určite - a to aj pokiaľ ide o život domácich miláčikov.

Skúsenosti z veterinárnych ambulancií naznačujú, že niekedy by sa malými a v zásade nenáročnými opatreniami dalo predísť nepríjemnostiam. A v konečnom dôsledku aj ušetriť výdavky za ošetrenie. Tu je zoznam drobností, ktoré sa nevyplatí podceniť:

1. Nelákať mravce
Nielen majitelia rodinných domov majú možno skúsenosť s tým, že psie či mačacie granule sú pre mravce ako Chanel Nr. 5. Ak nechcete okrem chlpáča živiť aj armádu mravcov, stačí malá zmena: najmä počas letných mesiacov postavte misku s potravou pre zviera do nízkeho pekáča, ktorý sčasti naplníte vodou. Mravce sa tak ku granuliam nedostanú. A má to aj malú výhodu pre staršie zvieratá - pár rozhádzaných granuliek im môže vo vode príjemne zmäknúť!


3 chyby, ktoré robia aj „dobrí" majitelia psov a mačiek

2. Zapáchajúci pelech
Má váš miláčik na terase alebo v záhrade vlastné ležovisko, na ktoré občas spŕchne? Ak mu nedoprajete vlastnú bezpečnú a chránenú búdu, vybavte pelech aspoň dočasným krytím. A to tak že na dostatočne veľkej plastovej nádobe vyrežete otvor. V zásade žiadne veľké výdavky, zato prínos senzačný.

Máte psa - záhradníka? Vieme, ako jeho vyčíňanie udržať pod kontrolou!

3. Elektrina v bezpečí
Nielen psy, ale aj niektoré iné domáce hlodavce si zvyknú brúsiť zúbky na elektrických kábloch. Ak nedokážete všetky zabezpečiť tak, že ich skryjete v podlahe, parketových lištách alebo vedením nad podlahou, obaľte ich dodatočným plastovým obalom. Napríklad starou telefónnou špirálou alebo plastovým obalom na spojené káble.

Autor: Nonka