5 praktických vychytávok pre domácich miláčikov: Poznáte tieto triky?

Naši miláčikovia | 12.07.2017

Majitelia chlpatých aj operených kamarátov pozor! Našli sme pár skvelých nápadov, ako sa vysporiadať s tými najčastejšími opakovanými problémami, s ktorými sa stretávame.1. Problém s miskouPokiaľ ide o kŕmenie, s miskami bývajú najčastejšie tieto problémy: miska sa ľahko prevrhne alebo do jedla nalezú mravce. Na oba problémy máme riešenie:

Bezpečnosť nadovšetko: Na tieto veci si dajte pozor, ak máte doma malého chlpáča!

- Ak máte problém s dotieravým hmyzom, ktorý lezie do psej alebo mačacej misky, vložte misku do plytkého pekáča napusteného vodou.

- Ak máte misku s vodou položenú pred domom a občas ju prevrhne vietor, postavte hlbšiu nádobu do inej, o čosi väčšej a dno spodnej misky zaťažte pieskom.

- Pozor na veľké a staršie psy!Špecifikom veľkých plemien alebo starších psov býva, že nízko položené alebo plytké misky môžu spôsobiť zažívacie ťažkosti. Aj na toto sme našli riešenie: Misku postavte do vysokého vedra. Ideálne tak, že na vedre vyrežete dno, do ktorého miska zapadne. Vedro obrátené hore dnom má totiž lepšiu stabilitu.

Ako sa vysporiadať s mačacím alebo so psím zápachom v domácnosti: Štipec na nos nepomôže!

2. Problém s chladením
V letných horúčavách má aj človek problém, ako prečkať do chladnejšieho večera - a predstavte si, ako je na tom váš pes, mačka alebo zajac, ktoré majú oproti človeku obmedzené možnosti ochladenia a vypotenia sa.Super vychytávka: Plastové fľaše naplňte vodou a nechajte ju zamraziť. Fľašky vyberte, zabaľte do tenkej textílie a vložte na miesta, kde by saváš chlpatý kamarát mohol ochladiť.


3. Problém s kúpaním
Táto špecifická vychytávka je určená majiteľom operencov: Ak sa ten váš rád ovlažuje, no miska s vodou je malá, vyrobte mi improvizované kúpalisko - z pomocnej misky na maľovanie. Podobné dostanete kúpiť v obchodoch s farbami a lakmi a nejde o žiadnu drahú položku!

Psom aj mačkám škodí lesklá podlaha: Máme však riešenie!

4. Problém s ohrýzaním káblov
Elektrické káble trápia majiteľov psov, zajacov,morských prasiatok, dokonca sme počuli o jednom náramne vynaliezavom potkanovi, ktorému sa za káblami nelenilo vliezť aj do najmenšej škáročky.

Máme tip, ako si aspoň dočasne poradiť:
Káble, ktoré nedokážete skryť do steny, pod podlahu alebo do líšt, obaľte ohybným obalom na organizáciu zväzkov elektrických káblov. Tak aspoň čiastočne znížite riziko likvidácie spotrebiča aj domáceho miláčika.

Malý tip:
Predtým, než káble zabalíte do ochranného obalu, potrite elektrický kábel handričkou namočenou do acetónového odlakovača alebo feferónkovej vody. Ostrý zápach by zviera mohol demotivovať, aby si brúsilo zúbky práve na šnúre od televízora!


5. Problém s plastmi
Iste, snažíme sa ich spotrebúvať čoraz menej, aby sme si neničili planétu. Plasty sú totiž dobrý sluha a zlý pán. Ak stále nakupujete ovocie alebo zeleninu do mikroténových vreciek, máme hneď dva tipy, ako ich využiť aj druhýkrát.

- Malé mikroténové vrecká by mali mať majitelia psov vždy pri sebe - okrem iného na odpratávanie exkrementov. Jemné igelitové taštičky sa však výborne hodia aj ako improvizovaná psia miska na vodu. V lete na nezaplatenie!

- Veľké igelitové tašky možno využiť ako ochranný obal na mačacom záchode. Nádobu najprv obaľte plastovou taškou - a až potom nasypte podstielku. Výmena bude ľahká - ani kamienok sa nerozsype.

Autor: Nonka