Starý kufor: Nevyhadzujte, ale prerobte na funkčný objekt

Renovujeme | 16.10.2015

Ak patríte k ľuďom, ktorí radi dávajú veciam druhú šancu, môžete si svoj interiér zariadiť skutočne originálne. I starý kufor, ktorý má už svoje najlepšie roky za sebou, sa môže stať štýlovým kusom zariadenia.

Rôzne tváre kufra
V minulosti sa kufre vyrábali okrem kože, textilu aj z hrubého karbónu, tie najpevnejšie zasa z dreva a kovu. Ich súčasťou boli i zaujímavé kovania, zámky a popruhy. Pestrosť materiálov, tvarov a veľkostí kufrov otvára priestor na rôzne využitie. Účel, na ktorý chcete vynovený kufor používať však vždy prispôsobte jeho kvalite. Kufre veľkých rozmerov z odolného materiálu znesú maximálne zaťaženie a môžete na nich sedieť, ležať alebo na nich vykladať ťažké predmety. Labilnejšie a menej pevné kufre majú skôr dekoratívnejší charakter.

Stolík, aký nemá nik
I ošúchaný kufor s pokazeným zámkom alebo potrhanou výplňou môže poslúžiť. Jednoducho ho postavte na šírku alebo výšku a máte praktický stolík. Vrchná časť kufra poskytuje dosť priestoru na odkladanie malých predmetov. Pri posteli nahradí nočný stolík a pri sedačke zasa zastúpi konferenčný stolík. Využívať môžete i vnútorný priestor na veci, ktoré chcete mať poruke, ale nechcete ich ukazovať.

Iný tvar, iný účel
Kufre rôznych veľkostí a tvarov sa môžu premeniť na rôzne kusy zariadenia. Najväčšie, tzv. lodné, do seba pojmú obrovské veľké množstvo vecí. Môžete z nich vytvoriť „truhlicu" na odkladanie sezónnych vecí, šatníkovú skriňu alebo jedálenský stôl. S pomocou vankúšov alebo matraca z nich môže byť i pohodlné kreslo či pelech pre domáceho miláčika. Z kufra môže byť i barová skrinka alebo netradičný črepník. Menšie kufre upevnené na stene nahradia police na knihy a dekorácie. Podobne môžete použiť i staré puzdrá na hudobné nástroje.

Naturálny i zdobený
Vintage štýl si rozumie s patinou a obitý kufor do neho dokonale zapadne. Pokojne ho premaľujte, ak vám naturálny vzhľad prekáža alebo kufor chcete farebne zladiť so zariadením. Na dekorovanie môžete použiť rôzne techniky. Pre lepšiu manipuláciu môžete kufrom dorobiť nohy alebo primontovať kolieska, ak ich chcete jednoduchšie premiestňovať.

Vytvorte si z pasteliek nenapodobiteľný obraz - nemaľujte, ale roztápajte

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Diskusia