Textilná dizajnérka: Starý dom od piky prerobila

Renovujeme | 06.11.2015

Kúpu nehnuteľnosti nepotrebujete podmieňovať tým, či budete mať dostatok prostriedkov na jej zariadenie. Viete si pomôcť recykláciou alebo použitím starých kusov nábytku, ktoré treba iba oprášiť a nájsť pre ne vhodné miesto pôsobenia. Pozrite sa, ako úžasne sa vynašla majiteľka domu v Rhinebeck v štáte New York. Textilná dizajnérka si netrúfla


Nehnuteľnosť z 80. rokov 19. storočia čakala demolácia. Ako sa dá zachrániť život nepotrebným veciam, dá sa zachrániť aj stavbám. Zdá sa, že dom sa dostal do starostlivých rúk a získal vďaka nim druhú šancu. Odborný pohľad textilnej dizajnérky Dunje Von Stoddard z Vermontu zistil, že je niečo iné bdieť nad svojou tvorbou ako zariaďovať interiér úplne od podlahy. Tento poznatok ju motivoval k tomu, aby sa obrátila na profesionálnu bytovú architektku Kathrym Whitman.

 
Nový vzhľad fasády a staré kúsky
Keď sa spoja dve kreatívne hlavy, môžeme očakávať, že vznikne zaujímavý výsledok. Dunja sa do domu presťahovala so svojím štvorročným synom. Dom dostal novú fasádu, okná a menšiu prístavbu. Pod pôsobením novej majiteľky sa do interiéru inkarnovali originálne prvky. Dunja si pri rekonštrukcii domu predstavovala, čo prebiehalo asi hlavou jeho staviteľovi. Popritom efektívne riešila zariaďovanie. Piecka na drevo stála opustene v garáži jej matky vyše dvadsať rokov. Nové miesto našla v hudobnej miestnosti.
 
Obklopujte sa vecami, ktoré milujete
Pastelové maľby namaľovala jej matka. Podnikavá Dunja umiestnila namiesto pôvodného krbu police a v dolnej časti našla miesto pre drevené polená. Podlahu tvoria parkety z borovicového dreva. Dizajnérka si všetky zmeny, ktoré realizovala v dome, zaznamenávala prostredníctvom svojho blogu. Z nových skúseností jej vyplynyli tieto rady. Všetko v dome by sa malo reprezentovať to, čo človek skutočne miluje. Život je príliš krátky na to, aby sa človek obklopoval škaredými vecami. S každou vecou by sa mala spájať nejaká spomienka.

Každá z miestností by mala obsahovať vec, ktorá personalizuje priestor alebo dokladá majiteľov kreatívny vklad.

Sídlo z roku 1930 svojím vzhľadom predbehlo neuveriteľne dobu

Autor: Katarína

Focus Media

Video

Diskusia