Drevená stolička: Takúto doma ešte nemáte

Renovujeme | 19.02.2016

Keby ste neboli neustále na stope nejakej novej inšpirácie, asi by ste sa o mnohých možnostiach ani nedozvedeli. Napadlo by vám, že z kusa pňa môžete spraviť sedák na stoličku? Ťahať zo záhrady kus kláta s hrubším priemerom, z ktorého by ste si spravili alternatívne sedenie, sa nejaví ako veľmi praktické riešenie.

Aktivita za všetko
Zredukujte jeho hmotu do subtílnejšej verzie a tešte sa čo nevidieť na parádny výsledok. Kto sa rád chytá ručných prác, ten doma nemá núdzu o zaujímavé prvky. Nie všetka krása do domácnosti pochádza z fabrík, o niečo sa predsa musíte zaslúžiť svojpomocne aj vy sami.

Menšie vzrušenie
Prírodnými materiálmi žiadna domácnosť nikdy nepohrdne. Ak potrebujete strohý minimalizmus trochu okoreniť malou dávkou, stolička zhotovená z prírodného dreva je potom tou správnou adeptkou. Pri jej výrobe sa môžete vynájsť a použiť staršie nohy.

Najkrajšia vôňa
Vôňa pravého dreva krásne zaplní interiér a vás myšlienkami privedie do centra lesa. Nemusíte sa o podobný zážitok obohatiť iba raz ročne pri príležitosti živého vianočného stromčeka. Buďte otvorení voči praktickým nápadom. Šik stolička sa vám vždy zíde.

Viac ako jedna
Za priaznivého počasia ju môžete vytiahnuť na balkón či terasu. Ak sa vám osvedčí, nezostávajte len pri jednom kuse. Páriku stoličiek sa môže u vás doma ešte viac dariť. Na zhotovenie stoličky budete potrebovať vŕtačku, náradie pre kutilov a klince.

Pozrite si ďalšie nápady na "urob si sám" doplnky do domácnosti. Smelo do ich tvorby!

Autor: Katarína

Focus Media

Video

Diskusia