Chce to guráž: Aj dizajnéri oslavujú DIY štýl

Renovujeme | 21.02.2016

Svet v štýle DIY neprestávame obdivovať. Žiada si veľa trpezlivosti i kreativity. Pri vlastnej tvorbe to funguje väčšinou tak, že zhmotníte vlastný nápad, ktorý nosíte už dlhšie v hlave, alebo sa necháte inšpirovať konkrétnou predlohou. A potom to už ide všetko samospádom.

Zbavte sa predsudkov
S "urob si sám" doplnkami nesúvisia len pletené a háčkované ponožky pre stoličky. V prvom rade by ste sa mali zbaviť predsudkov voči nedokonalým až insitne pôsobiacich skrášleniach domácnosti. "Urob si sám" štýl vstal z mŕtvych a obhájil si miesto v domácnostiach, od ktorých by ste to vôbec nečakali. Po výsledkoch tvorby ručných prác siahajú aj dizajnéri a interiéristi.

Čaká vás krikľavá farba?
Zabudnime na štrikované doplnky pre stoličky a skúsme sa pozrieť, čo z výdobytkov aktuálnych trendov by sa dalo aplikovať na oživenie starších kúskov. Jej facelift sa dá uskutočniť rôznymi spôsobmi. Nohy stoličky môžete do jednej tretiny nastriekať farbou. Nebojte sa siahnuť ani po výraznejšom odtieni, ak potrebujete premyslene akcentovať interiér.

Máte vzor, aj keď neviete
Nové stoličky nestoja bagateľ, čo v praxi znamená, že aj drevené stoličky staršej výroby viete doma ešte perfektne zužitkovať. Inšpirujte sa kaviarnikmi, ktorí priam geniálne kombinujú zariadenie z rôznych časových období. Ak máte cit pre vizuálny súlad, nemusíte sa vôbec obávať uplatniť odkaz eklektického štýlu. S kusmi z pravého dreva viete doma predviesť hotové zázraky.

Späť k overeným značkám
Novému vzhľadu môžete podrobiť aj stôl, ktorý ste pôvodne plánovali vyhodiť. Masová produkcia vytvárala vzhľad na efekt na úkor kvality. Konzumná spoločnosť potrebuje často meniť produkty, a preto vám mnohé z nich doma dlho nevydržia. Nech vás neprekvapí, keď vám jedného  dňa čosi z nábytku rozpadne. Cena je prejavom kvality. Ak túžite po trvalej hodnote, prehodnoťte značky ako napr. Thonet.

Autor: Katarína

Focus Media

Video

Diskusia