Pozrite sa, akým nečakaným spôsobom sa dá využiť starý plot

Renovujeme | 21.09.2016

V staršom rodinnom dome sa veľa vecí odkladá, pretože „sa raz zídu". A nie vždy je ľahké dočkať sa tej chvíle bez toho, aby sa domácnosť premenila na starinársky sklad. Majitelia tohto domu si však vymysleli naozaj originálne použitie starého ozdobného plota!

Pôvodne malo ísť najmä o osvieženie nudnej chodby. Napokon, v malom a úzkom priestore, kde sa jedny dvere stretávajú s druhými, sa toho ani nedá veľa vymyslieť. Aspoň to si majitelia sprvoti mysleli.


Najprv teda začali aspoň s ozdobením stien. Na spodnú časť privŕtali tenké dosky z preglejky. Natreli ich svetlosivou farbou. Spoje medzi jednotlivými drevenými doskami sú prekryté tenkými bielymi latkami. Zvrchu sú dosky olemované parketovou lištou, tiež natretou na bielo.
Takáto zmena je nielen pekná, ale v domácnosti s malými deťmi a domácimi miláčikmi aj praktická. Steny sú chránené pred poškodením.


Prečítajte si: Uľahčite si maľovanie týmito radami

Majiteľka sa rozhodla vylepšiť aj vrchnú časť steny a omietku ozdobila jemným vzorom podľa šablóny. Takto pripomína zaujímavú tapetu - no bez investovania. Stačil na to totiž zvyšok farby, ktorú použila aj na natretie drevených dosiek v spodnej časti.


Pozrite sa: Tapety sú v móde. Viete, ako si medzi nimi vybrať?

Tým sa ale premena chodby neskončila. Majiteľke zišlo na um, že na stenách vystaví zvyšky nepotrebného ozdobného zábradlia. Navyše, upevnila na ne kancelárske štipce a vytvorila tak priestor pre rodinnú fotogalériu.


Výsledný efekt je omnoho zaujímavejší než pôvodná chodba, čo poviete?

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Diskusia