Drobné zmeny, ktoré vylepšia bývanie za víkend!

Renovujeme | 09.02.2017

Zariaďovanie je proces, ktorý nikdy nie je hotový. Preto sa vždy hodí pár rád, ako si priestor okolo seba vylepšiť. Bez murárov, búrania, prachu a počas jediného víkendu.

Magnetická tabuľka
Hodí sa prakticky všade, ale veľmi nápomocná bude na chodbe, v detskej izbe a kuchyni. Nebudete tak musieť riešiť neustály neporiadok s magnetkami a odkazmi v strede chladničky. Budete potrebovať len pár skrutiek, ale v niektorých prípadoch železný plát udržia aj bežné „twenty" háčiky. Ak si vyberiete kovový podklad v starobylom, alebo modernom štýle, výrazne tým oživíte a doladíte priestor.


Zmena na WC

Táto čas bývania je obvykle šedou myškou. Nevenujeme jej príliš veľa priestoru a preto má mnoho ľudí toaletný papier poukladaný štýlom, kde príde. Urobte nápravu. Pripravte si na stenu valčeky, na ktoré uložíte kotúče. Na vrchu môžete mať napríklad aj pár ozdôb, alebo hygienické potreby. Efektívne to zdvihne úroveň toalety.

Inšpirujte sa: Prerábky IKEA nábytku - Tipy, ako masovky premeniť na originálne kúsky

Vlastná knižnica
Pomocou bežných ratanových alebo prútených košíkov, prípadne drevených kaziet poukladaných na seba môžete vytvoriť v obývačke zákutie v etno štýle na uloženie vecí, ktoré „nemajú svoje miesto". Môžete nechať boxy otvorené, dozdobiť ich maľbou, prípadne nechať vyniknúť krásu dreva a máte upratané. V prípade otvoreného priestoru získate napríklad aj improvizovanú knižnicu, ktorá však nebude pôsobiť prvoplánovo, skôr hipstersky.


Hracia zóna

Možno to poznáte z vlastnej skúsenosti. Ovládače, hry, neustále rozmotané káble, nabíjacie konzoly a to práve v strede obývačky. Urobte hernému neporiadku rázny koniec. Použite závesnú tyčku podobnú, ako sa zvykne uplatniť pod kuchynskou linkou na koreničky. S trochou šikovnosti poslúži na zavesenie ovládačov a ak všetko umiestnite do jeden poličky, zmestia sa k nim aj hry a konzoly.

Prečítajte si: Pár rád, ako si uľahčiť maľovanie

Čistiace potreby
Stačí vytypovať miesto na stene, ktoré nevidieť. Obvykle sú to voľné priestory za chladničkou, skriňou, alebo dverami. Stačia dve lišty na ktoré pomocou háčikov a slučiek pripevníte čistiace potreby. Je vhodné mať hrubšiu upevňovaciu dosku, aby sa štetiny mopov neopierali o stenu. Zabijete tak dve muchy jednou ranou. Budete mať všetky veci na jednom mieste, nebudú robiť neporiadok a všetko nájdete vždy upratané. Pričom nebudete mať stále na očiach metly a mopy.


Koľajničky

Môžu byť pod linkou, v skrini, pod stolíkom, kdekoľvek potrebujete. Je jednoduché si ich dokonca aj vyrobiť. Stačia dva drevené hranoly s vyfrézovanou drážkou. Ako „zásuvky" potom môžete použiť napríklad aj plastové nádobky, ktoré ľahko vkĺznu do koľají.

Autor: Marcos