5 rokov zbieral vrchnáky od fliaš, aby si zrenovoval kuchyňu

Renovujeme | 14.03.2017

O tom, že trpezlivosť ruže prináša, ste už iste počuli. Podľa všetkého však odmenou za trpezlivé zbieranie môže byť aj originálna kuchyňa.

Vytrvalé odkladanie pivných vrchnákov - a hlavne opatrné otváranie pivných fliaš tak, aby sa vrchnáky nepoškodili - to bola skúška trpezlivosti. Chlapík aj s kamarátom za 5 rokov nazbierali 2 530 vrchnákov, ktoré potom s pomocou detí rozdelili do rôznych kategórií. Len vytriedenie vrchnákov podľa farieb trvalo celej partičke viac než 4 hodiny!


Kuchynská premena: Starú linku nevyhodili, ale natreli dvoma kontrastnými farbami a vyzerá fantasticky!

Roztriedenie vrchnákov však bolo len začiatkom renovácie. Najviac času v skutočnosti zabralo vytmelenie a následne prefarbenie pôvodnej kuchynskej linky. K nej si majiteľ vyrobil raňajkový pult, do ktorých zapracoval roztriedené vrchnáky.

Kuchynský kút neprešiel renováciou, ale rovno revolúciou! Výsledok musíte vidieť

„Najprv sme chceli z vrchnákov vytvoriť obrázok, ale nakoniec sme sa rozhodli pre dúhovanie," vyjadril sa majiteľ. Trpezlivé ukladanie a prekladanie vrchnákov, keď vzor nesedel, si vraj vyžiadalo nejaké to pivko... a potom nasledovalo trpezlivé nalievanie. Nie však speneného nápoja, ale tekutého epoxidu. Pre dokonalý efekt bolo potrebných až 5 vrstiev. Takto vyzerá výsledok...


Ako by sa vám páčila takáto originálna kuchyňa? Dali by ste sa na podobný domáci projekt?
Skočte aj do galérie pod článkom - uložili sme do nej kopec fotografií z tejto premeny!

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Diskusia