Renovujeme nábytok: Nekupujte knižnicu, vyrobte si novú zo starej!

Renovujeme | 11.08.2017

Starý nábytok možno nemá taký atraktívny vzhľad ako nové dizajnové kúsky, no s trochou trpezlivosti človek dokáže zázraky!

V sekcii Renovujeme často ukazujeme fantastické premeny starého nábytku, ktorý by inak skončil na smetisku. A veľmi často sú za tým ženy! Renovácia nábytku totiž niekedy nie je taká náročná, ako by sa na prvý pohľad mohlo stať.

Premena chodby: Pokreslili ju samými čiarkami a... vyzerá to fantasticky!

Najčastejšia výbava, ktorú človek potrebuje na nábytkovú premenu, je trpezlivosť, aspoň štipka zručnosti - a občas menšie výdavky za farbu, brúsny papier, skrutkovač alebo lepidlo.
Presne s touto základnou výbavou si vystačila aj Maggie, ktorá na blšom trhu kúpila dve staré skrinky - spolu za 10 dolárov (asi 8,50 eura).


Starý šijací stolík dostal novú - a úplne cool funkciu! Toto by sa asi zišlo každému, či nie?

Možno máte podobné skrinky niekde v pivnici, na povale alebo v garáži, tak sa nechajte inšpirovať!

Maggie skrinky jemne prebrúsila a spojila dokopy - použila na to stolárske lepidlo a pár skrutiek. Na spodnú časť upevnila kovové lišty, aby skrinky držali na mieste aj pri väčšej záťaži v strede.Skrinky natrela najprv základnou, a potom bielou farbou.
A aby spoj medzi skrinkami nevyzeral lacno, prekryla čelnú stranu tenkými drevenými lištami.Nakoniec upevnila na predĺženú skrinku nožičky a voilà!
Elegantná skrinka s celkovými nákladmi 40 dolárov (asi 34 eur) za farbu, drevené lišty a skrutky je hotová!

V galérii pod článkom nájdete podrobnosti, ako renovácia prebiehala.

Skutočne vás prekvapí, aké je to ľahké. Takže, ak na víkend nemáte iné plány...

Autor: Nonka
Zdroj foto: Maggie Overby Studios