Plechová búda na kolesách: Snowboardista cestuje po divočine

Staviame | 11.02.2017

Profesionálny snowboardista Mike Basich si vlastnoručne postavil nielen kamenný dom uprostred hôr, ale pre lepšiu mobilitu za adrenalínovými zážitkami sa pustil aj do stavby plechového karavanu.

Čo je na Mikeovi sympatické, je, že uvažuje ekologicky, mimoriadne skromne a hlavne - stavia vlastnými rukami. O jeho pôvabnom domčeku s kamennými stenami si môžete prečítať TU.


Keďže spúšťať sa stále po tých istých kopcoch je pre adrenalínového nadšenca zjavne nezáživné, postavil si mobilný dom. Na korbe prívesného vozíka vybudoval plechovú búdu, ktorá možno na prvý pohľad nevyzerá vábne, no má všetko potrebné: bojler s teplou vodou, piecku, dokonca aj sprchu (hoci ide len o kovovú ružicu nastoknutú na hadici, ktorú Mike vystrčí von z okna, keď sa chce osprchovať). Jediný „luxus", ktorý mobilnej búde chýba, je azda splachovacia toaleta.

Prečítajte si: Rozhodli sa pre život v karavane. Je 17 m² pre život dosť?

Podľa jeho slov v mobilnej búde strávil vyše dvoch mesiacov, a to v zime. Vraj mu nič nechýbalo!Mike má totiž talent nielen na senzačné figúry na zasnežených pláňach. Zjavne sa vie vykrúcať aj s pílkou a kladivom.


Búdu postavil prevažne z materiálu, ktorý už mal dlhší čas kdesi opretý. Časť zohnal v stavebnom secondhande (áno, v USA nájdete aj také obchody!). Niektoré časti vybavenia kúpil na burzách a v bazároch. Dokonca aj postarší propánový sporák s troma horákmi. Elektrinu si vyrába pomocou solárnych panelov.

Prečítajte si: Rodina žije na 4 kolesách. Dali by ste sa nahovoriť ja vy?

Viac obrázkov tejto mobilnej búdy nájdete vo fotogalérii pod článkom.

Mike je skúsený staviteľ. Pozrite sa, aký fantastický kamenný domček si postavil uprostred hôr!

Autor: Nonka