Zaváracie poháre: Dvadsať DIY nápadov, ako ich efektne využiť

Tipy a triky | 23.11.2016

Otvoríte komoru a tam desiatky prázdnych zaváracích pohárov, ktoré sa na vás pozerajú ako nejaké práve zobudené príšerky? Zdá sa, že vám fantázia začala pracovať skôr, ako ju budete reálne potrebovať. Zaváracie poháre nie sú určené len na dôkladné uskladnenie dobrôt z ovocia a zeleniny, ale dajú sa aj rafinovane zakomponovať do domácnosti ako originálne doplnky.

Škaredé sa stáva krásnym
Trendy sú naklonené na všakovaké drobnosti, ktoré okrem toho, že vychádzajú cenovo veľmi prijateľne, navyše aj schopne vyzerajú. Moderným eklektickým interiérom podľa názoru niektorých panuje zvláštna estetika. Mrzké veci sú povýšené na akési šperky domácnosti. Príkladom sú drevené debničky, ktoré sa inštalujú na steny namiesto tradičných poličiek atď.

Poradíme: Treba šálku na čaj alebo kávu umývať od usadeniny?

Len príjemne šokovať
Prečo by ste mali ponúknuť vašej návšteve limonádu práve zo zaváracieho pohára? Bláznivých improvizácií nie je nikdy dosť. Hostí môžete príjemne zaskočiť. Samozrejme, že je vo vašom záujme, aby to bolo v dobrom. Skúste nechať na zaváracom pohári zaskvieť efektné kreatívne riešenie. Hrdlo ozdobte stužkou s mašličkou a telo ozdobte drobnou kresbou alebo pár slovami.

Materiál + forma = ...
Pozrite sa na zavárací pohár očami dizajnéra. Môžete ho využiť ako ľahko dostupnú nádobu na písacie potreby, ktorú dodatočne dekorujete podľa potreby. Sklo predstavuje kvalitný materiál a forma pohára má natoľko univerzálne použitie, že si z nej môžete spraviť v kúpeľni nádobku i na kozmetické tampóny a tyčinky do uší, alebo ju premeníte razom na svietnik s kahancom.

Návod na šetrenie miesta v kuchyni: Ukladajte veci rafinovane

Konkurencia ako má byť
Z pohára váza? A prečo nie? Azda niet domácnosti, v ktorej by sa nenašiel aspoň jeden zavárací pohár. S vázou je to niekedy horšie, a preto krásna kytica putuje častokrát práve aj doňho. Rovnaká veľkosť pohárov pomáha ústretovo udržovať v kuchynskej linke poriadok, čo vám nahráva, aby ste do nich umiestnili napríklad suché potraviny. Zdá sa, že takéto poháre konkurujú aj dózam.

Autor: Katarína

Focus Media

Video

Diskusia