Zábavnejší domov: Pomohli jednoduché tipy

Tipy a triky | 28.08.2015

Svet tak trochu zosmutnel, odkedy hľadíme čím ďalej tým viac len na obrazovku počítača striedavo s mobilným telefónom. Lenže doma treba zabudnúť na povinnosti, stres aj smútok. Práve nápady pre veselší domov zaistia nielen krajšie bývanie, ale predovšetkým veselšie uvítanie aj život.

Mapa
Jedna veľká by mala byť v každom byte. Dôvod? Je skutočne skvelé pomaly vyznačovať, kde ste už všade boli, aké chute sveta okúsili, prípadne kam by ste sa chceli dostať. Sú dokonca mapy, kde si môžete umiestniť vlajočky, alebo dokonca stierať krajiny a mestá, ktoré ste navštívili. Je to nielen prezentácia, ale aj veľmi zábavný prvok interiéru.

Mapa snov
Od ciest môžeme prejsť k činom. Nástenku cieľov a snov odporúčajú nielen motivátori, ale dokonca aj dizajnéri. Je pekné mať svoje sny a úspechy pred očami. Možno nie priamo v obývačke, ale v predsieni, či vlastnej izbe pôsobí ovlažujúco, motivujúco a radostne.

Tabuľa v byte
S vychodením školskej dochádzky sme boli radi, že sme sa jej zbavili a zrazu tu máme priestor pre tabuľu v byte. Na kreslenie, na kreatívnu činnosť, na zápisky, alebo len také čmáranie, ktoré sa dá šmahom ruky pretrieť. Klasická, alebo na fixky? Nie je podstatné. Uvidíte, ako vám kreslenie, či čarbanie vráti stratenú energiu do žíl a úsmev na tvár.

Knižnice po novom
Stojan na knihy, police, to je také konvenčné, až je to nudné. Trochu zábavy, ale prinášajú atypické tvary na stenu. Kruhy, či rôznorodo rozmiestnené drobné stojany po celej stene. Sú praktické, vtipné a vysoko účinné, pár sa ich uplatní v každej domácnosti, kde majú radi knihy.

Obnova starých vecí
Je vám ich ľúto vyhodiť a tak ich pretvoríte na niečo nové. Navyše aj zaujímavé a vtipné Hodiny zo starého taniera, alebo plastovej fľašky? Zo stoličky priestor na odkladanie šiat, alebo z rozbitého hrnčeka črepník ako z krajiny zázrakov? Prejdite skúmaním a tvorivým okom svoj byt a uvidíte mnoho príležitostí. Zabavíte sa nielen pri samotnej tvorbe, ale aj vždy, keď svoj výtvor uvidíte.

Porušte tradíciu
Uplatnite do predsiene niečo prekvapivé. Sochu, môže byť pokojne aj provokatívna, fresku, netradičný vzor na gobelíne, či behúni. Vtip a zážitok je vždy pri prvom mieste. Je základom, aby vo vás vyvolal dobrý pocit aj keď sa vrátite domov po nie celkom najlepšom dni.

Pri svojpomocnom skrášľovaní domácnosti nezabudnite na hračky pre domáceho miláčika

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia