Milé DIY dekorácie: Ktorú si vyrobíte?

Tipy a triky | 18.09.2015

Máte pocit, že vám niečo doma chýba? Možno sa vám práve núka nejaký dobrý nápad, ktorý obohatí interiér ako dizajnérsky kúsok za drahé peniaze. Originálny kúsok si môžete vyrobiť aj sami podľa vzoru zaujímavých predlôh. Smelo sa do toho s radosťou vrhnite.

Skrytý umelec
Steny zívajú prázdnotou dovtedy, pokiaľ bielu plochu čiastočne neprekryjete pohľadovým bodom. Nehľadajte kvalitné dielo v záplave gýčov v oddelení s dekoráciami. Vráťte sa do školských lavíc a spravte si doma hodinu výtvarnej výchovy. Čo vznikne, to vznikne. Vaša snaha o tvorbu sa cení už teraz. Vašu originálnu kreáciu nezabudnite vhodne zarámovať a zavesiť.

Ten iste vyrobíte
Trendovým prvkom sa stali rebríky, ktoré v domácnosti dômyselne supľujú obyčajný stojan. Nemusíte zháňať štýlový vintage kúsok, ale o jeden sa môžete pokúsiť aj vy doma. Potrebujete na to dve drevené tyčky a menšie tyčky buď tiež z dreva, ale z iného materiálu. Na rebrík môžete umiestniť časopis alebo zavesiť vešiak s oblečením. Vynikne na ňom aj omotané svietidlo.

Ako experiment
Eklektické interiéry sú bohaté na rôzne drobnosti, ktoré sa len tak bežne nevidia. Sú obvykle prehliadkou vkusných riešení a nevšednej kombinácie materiálov. Betónový kvetináč s maľbou vás prekvapí, ale zároveň aj nadchne. Voči materiálom a ich textúre netreba mať predsudky. Dizajn je totiž, ako ste možno mali už sami príležitosť zistiť, skoro samé milé prekvapenie.

Len na pár minút
Výroba vizuálne atraktívnej dekorácie vám môže zabrať pár minút, ale aj zopár hodín. Medzi menej náročné kreácie patrí svietnik vyrobený vydlabaním jabĺčka alebo zaváraninový pohár, ktorý oblepíte suchým lístím. V oboch prípadoch ide o veľmi pekné dekorácie, ktoré okamžite upútajú vašu pozornosť. Zo sušených pokrájaných jabĺk si môžete zhotoviť aj efektný veniec.

Ak si trúfate, môžete sa pokúsiť vyrobiť aj stoličku

Autor: Katarína

Focus Media

Video

Diskusia