Veci, ktoré vám nebudú v obývacej izbe chýbať

Tipy a triky | 30.11.2015

Vkročte do svojej obývacej izby, zatvorte oči a predstavte si, ako by mala vyzerať. Čo vidíte? Priestor s príjemnou atmosférou a bez doplnkov navyše? Skúste ich v tejto chvíli zredukovať a vaša obývacia izba získa nový dych.

Čas v role zberateľa
Obývacie izby sa po rokoch stávajú archívom spomienok. Reprezentačný priestor celej domácnosti potrebuje zaujať aj čímsi iným ako skvelým výberom zariadenia. Pôvodné dekorácie doplnia časom suveníry, diplomy a rôzne dary, ktoré končia na samostatných poličkách, medzi knihami alebo v ich popredí. Hŕstka navzájom nesúvisiacich prvkov môže časom pôsobiť chaoticky.

Zlyhať na gýčovosti
Dekoratívne vankúše patria medzi ospevované doplnky, ktorými viete promptne doladiť nezáživný vzhľad obývacej izby. Lacný materiál a gýčový motív môžu ušľachtilý zámer ale ľahko zmariť. Ak takéto vankúše náhodou už doma máte, zbavte sa nevkusnej obliečky. Priestor by mal pôsobiť sviežo. Dečky, sošky a iné drobnosti ho zbytočne zahlcujú a vizuálne trieštia.

Priestor pre poriadok
Konferenčný a jedálenský stôl musí bojovať s neporiadkom ako polica. Úpravou zvykov sa dá predísť negatívnemu dojmu z údržby domácnosti. Prázdne plochy rýchlejšie upracete. Ak milujete poriadok, môžete ich prachovkou prejsť niekoľkokrát za týždeň podľa potreby. No nič nie je horšie ako nepohodlné sedenie. Dajte si za seba vankúš alebo vymeňte sedačku za nový kúsok.

Výstava chuchvalcov
Nič netreba preháňať, aby to nezašlo do extrému a obývacia izba nepôsobila ako nedokončená. Prázdne kúty by sa nemali premeniť na výstavku zabudnutých chuchvalcov. Obývacia izba je výstavným priestorom celého príbytku. Ikonický nábytok a originálne doplnky sú v nej výsostne žiadané. Aj s malým rozpočtom dokážete vymyslieť zaujímavý koncept.

Autor: Katarína

Focus Media

Video

Diskusia