Zavarte si spomienky: Pekne uchované drobnosti

Tipy a triky | 29.12.2015

Výmena rokov pripomína výmenu hradnej stráže. Obe sa nezaobídu bez ceremónie. S nástupom nového roku však súvisia mnohé očakávania, a popritom človeka obchádza melanchólia za minulým obdobím. Existuje však na to jedno riešenie. Zavarte si spomienky! Poctivo uchované


Zasadnite s rodinou za stôl a porozmýšľajte, aké spomienky by ste si radi uchovali. Ak ste si odkladali lístočky z kina, divadla alebo metra z niektorej z navštívených metropol do veľkej krabice, budete mať aspoň čo symbolicky zavárať. Počítať môžete aj s fotografiami.

Dať z tmy na svetlo

Zbierať drobnosti z ciest alebo odkladať si rôzne papieriky, štítky a pozvánky, patrí v mnohých domácnostiach k obľúbeným činnostiam väčšiny rodinných príslušníkov. Toto nahromadené bohatstvo nemusíte skrývať v krabici v komore či na povale, ale môžete ho zviditeľniť.

 
Pre budúce generácie
Ako sa patrí pri správnom zaváraní, pohár by ste mali označiť príslušným rokom, aby bolo jasné, z ktorého obdobia pochádza. Predstavte si, že s jeho obsahom ste stále v kontakte a aký úspech zožne o niekoľko rokov s príchodom novej generácie. Nestihnete sa ani diviť.

Dôraz na vzhľad pohára
Táto aktivita, ktorú viete realizovať aj sami bez pomoci rodiny, sa zaraďuje do kategórie DIY. Vaše malé poklady môžete podlepiť farebným papierikom, dopísať dôležité poznámky alebo sa jednoducho tvorivo vrhnite na ozdobenie pohára, aby vynikol svojím vzhľadom.

Autor: Katarína

Focus Media

Video

Diskusia