Čo treba v roku 2016 spraviť ako prvé?

Tipy a triky | 01.01.2016

Vyupratované má už hádam každý a do maľovania ani ťažkej rekonštrukcie bytu sa v prvé dni roka nebude púšťať zrejme nikto. Lenže máme tu začiatok a s ním aj mnoho predsavzatí, nápadov, chuti zmeniť život k lepšiemu. Zlepšiť rok ide aj dizajnom.  Tabuľka cieľov


Určite by nemala u vás chýbať motivačné nástenka. Nemusí to byť ako v škole. Stačí miesto pri zrkadle, na zadnej strane dverí, alebo nad pracovným priestorom. Plán cieľov, ktorý budete mať pred očami. Doplnený fotografiami, citátmi, niečím, čo vás bude posúvať dopredu až k vysnívanému predsavzatiu. Takáto nástenka môže byť aj mapa s vyznačenými miestami, kam chcete cestovať. Ak si dáte záležať, takýto priestor plný výziev môže byť aj veľmi vkusným doplnkom bytu.

Staré už do nového nepatrí
Každý má mnoho vecí, ktoré už niekoľko rokov odkladá do priečinka raz sa to zíde. No nezíde. Preto je potrebné pustiť žilou veciam okolo nás. Rozlúčiť sa a pripraviť priestor na nové. Nový rok prinesie mnoho zaujímavých možností ako obohatiť interiér a preto pokojne pošlite nepotrebné veci do zabudnutia.

 
Pekné myšlienky
Nie je to iba placebo efekt, ale pekné obrazy, myšlienky, citáty nás vedia úplne inak naladiť, ako keď si ráno zapnete správy. Preto by ste sa mali zamerať na vytvorenie príjemných pocitov. Môže to byť nová tapeta na stene z prírodných výjavov, nové grafosklo s energiou sršiacim pozadím, ktoré vám spraví skvelé ráno. Siahnuť môžete aj po stále obľúbenejších citátoch vo forme nálepiek na stenu. Takáto dizajnová inovácia spríjemní všetkých 365 a mnoho ďalších dní.

Čierny kov
V roku 2016 bude patriť k favoritom. Preto ak uvažujete, že by sa vám zišlo zaobstarať stojan na šaty, stolík, alebo stolovú lampu, siahnite po čiernom kove. Vystrieda vintage patinu a so sklom, drevom a kameňom budú panovať roku 2016.

 
Trochu viac šmrncu
To bude základ roka 2016. Trochu viac života kdekoľvek. Či už v obývačke, kuchyni aj spálni. Exotické drevo, farebné tkaniny pripomínajúce diaľavy. Nádych ďalekých a exotických miest bude dominovať aj v tradičných príbytkoch, nakoľko práve tieto suveníry vedia priniesť slnko aj do daždivých dní.

Autor: Marcos