Nechajte ich ožiť: Super nápady pre stariny

Tipy a triky | 16.01.2016

Staré a dlho nepoužívané veci nie sú vždy určené len pre likvidáciu. Kreatívne založený človek by v nich zaiste zbadal potenciál, o ktorom sa vám predtým možno ani len nesnívalo. Skúste sa na základe priloženej fotogalérie naladiť na recykláciu nepotrebných objektov. Budú sa diať malé divy. Veď uvidíte sami.  Nevzdať sa štýlovosti


Na začiatku sa môžete zaslúžiť ešte o jeden pozitívny krok. Pokúste sa získať informácie o odložených predmetoch od vašich susedov a širšej rodiny s cieľom vyzbierať vyradené čajníky. Následne ich môžete zavesiť na vonkajšie zábradlie a posadiť do nich vhodné rastliny. Dvorov, ktoré sú dielom ľudovej tvorivosti, je pomerne veľa. Exteriérových dekorácií v štýle DIY, ktoré stoja zato, je však len za hŕtsku.

Stena plná svetielok
V jednej domácnosti sa stále nájde aj nejaké to cedidlo po prababičke, ktoré zažilo viacero režimov. Hoci v zriedkavých prípadoch slúžia svojmu účelu dodnes, môžete ich využiť oveľa kreatívnejšie. Prefarbite ich, zaveste na stenu a podsvieťte. Toto dielko si nebudete vedieť doma vynachváliť. Dosku na krájanie chleba môžete naopak premeniť na stojan pre tablet.

 
Vrece plné nápadov
Spojenie starých kusov s modernými výdobytkami bude vašu myseľ odteraz pravidelne zamestnávať. Do naberačiek umiestnených vedľa seba môžete poukladať kahance. Nájdite miesto, kde budete môcť túto svetelnú inštaláciu bezpečne zavesiť. Porcelánové šáločky, ktoré pôvodne boli súčasťou sady, vyskušajte ako alternatívny kvetináč pre sukulenty.

Zaloviť u seba doma
Po stratenom príbore síce nevyhlásite pátranie, no viete zvyšné kusy netradične zužitkovať. Spojte lyžice ako Svätopluk prúty a roztvorte ich na konci, aby ste medzi nich umiestnili svetielko. Štýlové osvetlenie si predsa nezaslúžia len hipsterské kaviarne. Z vidličiek vyrobte efektné vešiaky. Nemusíte za každú cenu bežať do obchodu, hotové poklady nájdete aj doma.

Autor: Katarína

Focus Media

Video

Diskusia