Obyčajný balón: Ako ho skrášliť na párty?

Tipy a triky | 23.02.2016

Nech pečiete narodeninovú, meninovú, koncoročnú, alebo firemnú oslavu, balón by nemal chýbať rovnako ako dobrá torta. Je to jedna z ingrediencií, ktoré okamžite naznačia, že v miestnosti sa oslavuje.

Balónová dúha
Balóny nie sú drahé a vedia byť vysoko účelné. Stačí si zaobstarať viacero farieb, zviazať ich dokopy a vytvárať kvety, ružice, alebo iba kolekcie balónových guľôčok, ktoré môžu vítať hostí ako slavobrána vytvorená okolo dverí. Majú neobmedzené možnosti a stačí ich niekoľko do miestnosti a už nikomu neunikne, že párty začína.

Ide to aj bez hélia
Vďaka nemu sa budú balóny voľne vznášať miestnosťou, ale v domácich pomeroch je tento plyn dosť zložité zohnať a cena héliových balónikov je dosť vysoká. Stačí však aj obyčajný vzduch a uchytiť balóny stužkou na garniže, rolete, k obrazom, lustru, lampe, dverám. Zrazu je toľko možností po okolí, aby aj balóny vyzerali ako lietajúce, pričom budú „len" visieť.

Znesú toho veľa
Balóny sú krásne pre svoju farebnosť, ale ak chcete oslavu ešte viac okoreniť, použite na ne flitre, či konfety. Netradične zaujmú aj balóny premenené na odkaz, ktorý chcete oslávencovi venovať. Písmena napísané, alebo nalepené na balónoch môžu vyjadrovať blahoželanie, prípadne iný motív, v duchu ktorého sa párty nesie. Nenáročné na výrobu s veľmi veľkým efektom. Mimochodom práve tento postup sa hodí aj na oslavu výročí, keď chcete polovičke spraviť prekvapenie. Z tejto maličkosti vie doslova aj vzlietnuť.

Zmena miestnosti
Balóny sú výhodné na naladenie farebnej klímy v miestnosti. Pokiaľ nerobíte strakatú a divokú oslavu pre deti, balónmi v dvoch, alebo troch farbách viete naladiť miestnosť do obľúbených odtieňov oslávenca, zladiť ich farbu s darom, alebo vytvoriť možno cosplay atmosféru podľa obľúbenej komixovej, či hernej postavy oslávenca. S farbou balónov je to ako s nevyčerpateľnou kolekciou farieb. Možnosti sú nekonečné.

Prasknuté balóny
Či už pri samotnom zdobení, alebo po vydarenej akcii nie je potrebné prasknuté a poškodené balóny vyhadzovať. Dôvod je prostý. Stačí ich zviazať dokopy vytvoriť ružicu a môžu byť dekoráciou v podobe farebného balónového kvetu, ktorý ešte nejednu párty dobre ozdobí.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia