Najhoršie fotky realitiek: Takto byt alebo dom nepredávajte

Tipy a triky | 21.04.2017

Minule sme objavili ten najškaredší interiér na svete - a tentoraz vám predstavíme jeho vážnych konkurentov. Nad niektorými zábermi z bytov alebo domov, ktoré ponúkajú realitné kancelárie na predaj, totiž rozum zastáva!

Z fotografií, ktoré nás najviac pobavili/vydesili, sme odvodili niekoľko rád o tom, ako si svoju nehnuteľnosť (ne)pripraviť na predaj:

1. Ľudí vynechajte
Hoci niektorí developeri s obľubou ukazujú vizualizácie budúcich domov s ukážkovými postavami šťastných párov, hrajúcich sa detí a mladých športovcov, v reálnom živote to nebýva taký dobrý nápad.


Odporúčali by sme tiež, aby sa ani fotograf nedostal do záberu.


Dokonca ani zamestnanci, ktorí prácu milujú viac než svoj život.


Nie, ani malí ľudkovia v priesvitnej fólii asi davy záujemcov neprilákajú.


2. Zeleň v rozumnej miere
Iste, mnohí realitní agenti potvrdia, že interiér s peknými izbovými rastlinami pôsobí útulnejšie, ale takto to interpretovať netreba...


3. Žiadne "umelecké" zábery
Možno ste nádejou slovenskej fotografie, možno máte umelecké cítenie ako nikto iný. Ale pri predaji nehnuteľnosti sa to nemusí vždy stretnúť s úspechom. Máme také tušenie, že aj umelecká komisia by si lámala hlavu, čo vlastne chcel autor týmto povedať...


4. Nehrajte sa na grafikov
Každý z nás má v počítači nejaký grafický program, to však neznamená, že by mal mať premiéru pri prezentácii bývania, ktoré chcete predať. Najmä, ak vaše prvotiny vyzerajú, akoby šlo o omaľovanku predškoláka.


5. Jedinečná sanita
Pekne upravená kúpeľňa alebo toaleta, sanita v dobrom stave je bezpochyby pozitívum. Samozrejme, ak sa nachádza na predvídateľnom mieste.


6. Dekorácie radšej striedmo
Je pravdou, že potenciálni záujemcovia o kúpu si radšej prezrú fotografie zariadeného interiéru než holé steny a prázdne miestnosti, ale predtým, ako odfotografujete svoje bývanie za účelom jeho predaja, možno je vhodné zvážiť, či sa váš... vycibrený vkus... dočká očakávaných ovácií.


Klienti realitných agentúr, ktorí hľadajú nové bývanie, tiež skôr uprednostnia interiéry, ktoré majú aspoň akú-takú logiku...


7. Renovácia pred predajom nie je zlý nápad
Niekedy je na zváženie, či pred predajom investujete do renovácie, výmeny obkladačiek a podobne. A inokedy vám je to jasné v sekunde!Autor: Nonka