Ako mať doma teplo aj bez zakúrenia? Máme skvelé nápady!

Tipy a triky | 04.12.2016

Zimu nemá nikto rád, ale ani rozhorúčené radiátory, ktoré nám chtiac - nechtiac ujedajú financie z peňaženky. Prekúrené bývanie má navyše suchý a ťažký vzduch. Preto nie je vždy otočenie kohútika na radiátore to správne riešenie.

Teplejšie farby
Nebudete premaľovávať na zimu byt, ale ide to aj inak. Napríklad môžete mať niekoľko posteľných prestieradiel, obrusov, alebo poťahov, ktoré rozmiestnite počas chladných dní okolo seba. Farba vie pocitovo zahriať priestor o dva - tri stupne, takže určite nezabudnite na žlté vankúše, červené deky, fialové prehozy, alebo pieskovcové obrusy. Odohnať zimu môžete aj očným klamom.

Pozrite sa: Červená farba v interiéri môže vyzerať fantasticky. Tu sa o tom presvedčíte

Teplo zo živého plameňa
Zabudnite na elektrické ohrievače. Aj v paneláku oceníte prínos napríklad biokrbu. Dodáva príjemné teplo napríklad k večernej atmosfére. Dokáže dostatočne vyhriať okolie, hoci na kúrenie sa nehodí. Ak nemáte krb, nevadí. Môžete použiť niekoľko sviečok. Nad ne zaveste klasický keramický črepník. Keramika sa rozohreje a kumulované teplo dokáže vyžarovať do miestnosti naozaj dosť dlho. Je to malý zlepšovák, ktorý prinesie veľa tepla. A sviečky zas super atmosféru.


Teplé svetlo

Dá sa s ním čarovať. Jednoducho jemne znížte počet kelvinov. Výborne poslúžia na zohriatie atmosféry dekoračné LED pásiky s teplou bielou. Hodia sa na podsvietenie poličiek v spálni, alebo obývačke. Budete sa s vareným vínom cítiť omnoho pohodlnejšie, ako pri studenom bielom osvetlení.

Inšpirujte sa: Šikovný nápad na núdzový ohrievač, ktorý vyrobíte za dve minúty

Doprajte si huňatosť
Kožušiny, koberce s vysokým vlasom, hrubé deky. Sú vhodné na to, aby udržali teplo a dokonca vám zohriali telo. Počas zimy je ideálne vyzbrojiť miestnosť minimálne kusovými kobercami napríklad pod sedačkami, alebo pri posteli. Kontakt nôh s tkaninou a vyšším vlasom prináša pohodový pocit. Omnoho lepší, ako keď máte nohy položené napríklad na laminátovej podlahe.


Organické prvky

Zeleň, drevo, ale rovnako aj živé pestrofarebné zimné kvety zahrievajú spôsobom, že byt bude útulnejší, menej strohý a všetko sa ocitne v príjemnejších prírodných tónoch. Biela patrí rovnako ako sneh k zdrojom chladu, ale ak ju obohatíte práve kúskami imela, orechmi, venčekmi zo šišiek, vytvoríte nezameniteľný pocit teplejšieho domova.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia