Tiché zdroje neporiadku v byte. Takto s nimi zatočíte!

Tipy a triky | 11.01.2017

Na polici ani zrnko prachu, ale to ešte nemusí znamenať, že máte doma všetko v poriadku. Všade na vás striehnu problematické zóny neporiadku. Sú ako zákopy tichého nepriateľa vo vašom priestore. Je najlepšie s nimi zatočiť skôr, ako zistíte, že sa vo vlastnom priestore necítite adekvátne dobre, pretože poriadok okolo seba nie a nie udržať.

Problémy v kuchyni
Nezáleží na tom, ako veľkú, alebo priestrannú kuchyňu máte, čaká to každého. Vrecká s ryžou, cestovinami, semienkami, korením, múkami, čímkoľvek. Už od začiatku neklaďte dôraz len na estetickú stránku zariaďovania, ale nezabudnite vyplniť aj vnútorné priestory. Radenie príborov, správne usporiadanie tanierov, podpora pre šálky a hlavne dostatok nádob, najzdravšie zo skla, na uloženie prísad v kuchyni. Oproti ponechaniu tovaru v pôvodnom obale majú uzatvárateľné dózy ešte jednu výhodu. Niekedy môže byť múka, vločky, alebo aj strukoviny napadnuté chrobáčikmi. Ak nie sú uzatvorené, veľmi rýchlo napadnú aj iné potraviny a to nepoteší.


Dostatok vešiakov

Stále predstavujú najlepšie možné riešenie uskladnia šiat. Či už ide o nohavice, košele, tričká aj kabáty. Má to nespornú výhodu. Veci, ktoré sú na ramienkach, sa nepokrčia. Predídete tak situácii, že hoci ste si veci pekne vyžehlili, po tom, ako ich vytiahnete zo súmerného komína budú opäť pokrčené.

Prečítajte si: Ako blafovať, že máte poriadok

Čistite filtre
Aj keď doma nemáte klimatizáciu, alebo čističky vzduchu, je z času na čas potrebné vymeniť, filter na vysávači a prečistiť mriežky na digestore, alebo odsávači na toalete. Ak sa tejto činnosti pravidelne nevenujete, zabudnite na to, že budete žiť v čistom prostredí. Každé zapnutie spotrebiča zvíri viac prachu ako odsaje.


Neľútostne k zbytočným veciam

Každý ich má doma. Šaty, ktoré neoblečie, topánky, ktoré neobuje. Zaberajú miesto a vždy nás oblejú výčitky, keď ich uvidíme. Je vhodné sa s nimi raz a navždy rozlúčiť. Nebudete myslieť na to, že by ste sa chceli do nich obliecť, ale už sa nezmestíte a nebudú nazvyš. Príliš veľa vecí totiž vysáva z bytu energiu. To platí aj o starých hračkách, zošitoch, či pokazených veciach. Uvidíte, ako príjemne sa budete cítiť doma, keď im pustíte žilou.

Pozrite sa: Samostatný šatník nie je len pre boháčov

Lieky
Málokto má doma tak presnú evidenciu liekov, akoby sa patrilo. Obvykle lieky odkladáme, ale málokedy skontrolujeme, ako sú na tom so zárukou. Spravte si v rámci jarného upratovania poriadok s vecami po záruke. Aj s tými, ktoré nesmrdia a na prvý pohľad sa nekazia. Sú to obvykle krémy, sušené plody, čaje, aj lieky, alebo mastičky. Pomôže to kondícii vášho domova.

Inšpirujte sa: Tieto veci do kúpeľne nepatria

Kefky
Zubné kefky a pasty sú často kameňom úrazu aj v noblesnej kúpeľni. Kvapkajúca voda a vlhkosť plus zvyšky pasty, neznamenajú nič pekné. Ideálne je preto mať kefky oddelené, stojace a nie ležiace. Ak nie je možné mať ich zavesené, hodia sa minimálne do efektného pohárika, alebo keramickej nádobky, ktorá bude farebne ladiť s interiérom kúpeľne. Nechať ich napospas len tak na umývadle, vytvára pocit rozhádzaného priestoru.

Autor: Marcos