5 krokov k zdravšej domácnosti a šťastnejšiemu životu

Tipy a triky | 14.01.2018

Možno snívate o lepšej práci, hlbšom vzťahu alebo zdravšom životnom štýle. K naplneniu týchto snov budete mať bližšie, ak dodržíte 5 prostých pravidiel.

Prosté kroky však nie je vždy ľahké pravidelne dodržať. Ak si na osvojenie každého z nich doprajete aspoň jeden disciplinovaný mesiac, je takmer isté, že sa život zmení k lepšiemu. Aké sú to?


1. Každý deň si pekne ustlať posteľ

Ranné ustieľanie postele znamená, že vstanete o pár minút skôr, aby ste to v pohode stihli. Natriasť vankúše, prevrátiť paplón alebo perinu, vystrieť pokrčenú plachtu. Ideálne prikryť periny prikrývkou, ktorá úhľadne zakryje celú posteľ. Jednoduchý rituál je neraz prvým telocvikom, ktorý ráno robíme. Opakovaním sa stane štartovacím rituálom, ktorý nás navnadí na produktívny deň. Sotva sme totiž vstali, už sme úspešne splnili jednu úlohu dňa. Bravó!

Pozrite sa: Takto to vyzerá doma u najšťastnejšieho národa na svete

2. Jedlo bez elektroniky
Neznamená to varenie výlučne bez spotrebičov, ale jedenie bez mobilu, tabletu a ideálne aj bez zapnutého televízora. Aspoň jedlo denne by sme mali zvládnuť tak, že venujeme pozornosť jedlu, čo je na tanieri a blízkym, ktorí s nami sedia pri stole. Nerušená pozornosť je totiž niekedy najlepší prejav náklonnosti.


3. Spratávanie riadu

Kuchynský drez plný riadu je takmer zaručeným spúšťačom zvady v rodine aj v spoločne prenajatom byte. Viacerí iste potvrdia, že ak niečo dokáže rodičov (a zvlášť mamy) vytočiť, tak je to neumytý alebo neodložený riad. Dôvod je pritom jednoduchý: do kuchyne často vchádzame s predstavou čohosi príjemného (chutného jedla alebo maškrty) a zraz s realitou (špinavým riadom) je pre náš mozog šokom. Chcete žiť šťastnejšie? Nezbierajte špinavé a zapáchajúce hrnce a taniere v umývadle.

Prečítajte si: Drobnosti v kuchyni, vďaka ktorým budete šťastnejší

4. Prirodzené svetlo
Je prekvapujúce, koľko ľudí zabúda na najlepšieho lekára na svete - slnko. Ak máte pocit, že vám chýba energia, vytrvalosť alebo elán, skontrolujte si okná. Možno malá zmena v tom, že vytiahnete žalúzie, odostriete závesy alebo vytiahnete rolety bude prvým zábleskom - nielen liečivého svetla, ale aj nádeje. A niekedy môže byť aj dobrým budíčkom na to, aby sme poriadne poupratovali. ;)


5. Priebežné dopĺňanie

Nahraď, čo si minul - to je ďalší z kameňov úrazu v domácnostiach, v ktorých sa pohybuje viac ľudí. Je jedno, či ide o manželov, rodičov a deti alebo spolubývajúcich. Každého naštve, keď si s úľavou sadne do tej najmenšej miestnosti a zistí, že došiel papier. Ak vidíte, že sa rolka už-už minie, nečakajte, že ju doplní niekto iný. Ohľaduplnosť nie je slabosť.

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Diskusia