Kam s metlou? 5 tipov na uskladnenie čistiacich prostriedkov

Tipy a triky | 08.02.2017

Často ich len tak oprieme v kúte alebo za dverami, no ak hľadáte elegantnejšie riešenie, tu je pár nápadov, ako šikovne uskladniť metlu, vysávač aj čistiace prostriedky.

1. Úzka skriňa v kuchyni
Špajzová skriňa alebo bočná strana kuchynskej linky sú ideálne na tajné odloženie zmetáku a lopatky. Stačí linku o pár centimetrov rozšíriť tak, aby sa na bočnej strane dali upevniť dvierka.


2. Zásuvka na kolieskach
Stačí pár centimetrov vedľa chladničky a metla môže byť na poriadku - ak ju zavesíte na háčik v maxizásuvke na kolesách. Pre zručnejšieho domáceho majstra iste nebude problém takú zásuvku vyrobiť.

Pozrite sa: 8 tipov, ako mať v komore systém a poriadok

3. Dvere
Vnútorná strana dverí na komore, technickej miestnosti alebo práčovni volajú po využití. Môžu byť na nich upevnené vešiačiky nielen na zmeták, ale napríklad aj na hadicu od vysávača, prachovky, lopatku a podobne.


4. Šatníková skriňa
Výhodou veľkej skrine je, že sa do nej zmestí aj vysávač, čistiace prostriedky, žehlička, doska na žehlenie a ak je skriňa dosť hlboká, aj sušiak na bielizeň. Ak takú máte, vyplatí sa skriňu na výšku predeliť priečkou tak, aby sa do nej dali pohodlne oprieť zmetáky a aj doska na žehlenie.

Odložte si: Podrobný zoznam veľkého upratovania

5. Prací kútik
Nápad uzatvárateľnej niky, do ktorej sa okrem čistiacich prostriedkov a náradia zmestí aj práčka a sušička, nás očaril. Ako domček pre bábiku - upratovačku, však? ;)

 

Autor: Nonka