Sušenie bielizne: Finty, ako si uľahčiť prácu

Tipy a triky | 17.02.2017

Možno máte elektrickú sušičku, možno vypranú bielizeň vešiate na šnúru alebo sušiak. Našli sme nápady, ktoré sa zídu do domu s práčovňou aj do malého bytu.

Niet nad vôňu čerstvo vypranej bielizne - no nie vždy je ľahké dopracovať sa k nej bez veľkej námahy. Skúsené gazdinky pritom vedia, že dobrým systémom si môžu ušetriť kopec státia pri žehliacej doske. Pozreli sme sa preto na šikovné nápady, ako sušiť bielizeň aj bez sušičky.


1. Príručný sušič
Ideálne je mať sušič blízko pračky, a to aspoň na pár kúskov bielizne. Môžeme si naň zavesiť jemné oblečenie ako blúzky, šatky alebo diskrétne drobnosti ako podprsenky, nohavičky, pančušky. Rafinovaným nápadom je napríklad vysúvacia zásuvka tesne nad pračkou, ktorá má namiesto dna tyčky, na ktoré sa dá bielizeň zavesiť.Šikovnou pomôckou sú aj vyklápacie sušiaky upevnené na stene alebo „rebrík" na bielizeň, ktorý sa spustí zo stropu. Ukážky týchto riešení nájdete v galérii pod článkom.

Pozrite sa: V kúpeľni už nenájdete len práčku, ale aj chladničku! Na čo sa tam zíde?

2. Skrinka s odvetrávaním
Ak je v dome dosť miesta, možno jednu časť práčovne vyčleniť na skriňu so závesnou tyčou. Tričká, košele, blúzky alebo šaty sa tak budú dať sušiť priamo na vešiaku, čo uľahčí žehlenie. Navyše, bielizeň nebude na očiach. Treba pritom však myslieť na odvetrávanie. Zaujímavým riešením je napríklad skriňa, ktorá má v sebe zabudovaný ventilátor - podobný, aký bežne máme na toalete alebo v kúpeľni.


3. Závesná tyč
Najjednoduchšie a aj lacné riešenie - vyčleniť si miesto, kde sa bude bielizeň v pokoji sušiť - na vešiaku a na tyči. Takto možno využiť najmä miesta, kde nie je dosť priestoru pre skrinky - trebárs pod schodmi, v šikmine pod strechou a podobne.

Prečítajte si: Vlhkosť v kúpeľni? Vieme, čo s tým!

4. Sušiace siete
V domácnosti, kde sa perie viac pleteného oblečenia, sa vyplatí investovať do sietí na sušenie. Spravidla ide o drevený rám, ktorý je vypletený silónovým vláknom. Ďalším riešením je súprava zásuviek, ktoré majú namiesto dna sieťku.

Chcete si pozrieť tú najrafinovanejšiu práčovňu? Pustite si video mamy šiestich detí a je premyslené riešenia, ako sa vysporiadať s množstvom prania a sušenia - vo videu pod článkom!

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Diskusia