Stojany na koláče: Vyrobte si originálny podnos z toho, čo už doma máte

Tipy a triky | 24.12.2017

Ak nemáte štýlový podnos, na ktorom by ste sa pochválili svojimi cukrárskymi a pekárskymi výtvormi, nič to - môžete si ho totiž vyrobiť za pár minút. Stačí na to tanier, pohár a termolepidlo.

Lákavé misy a misky s ovocím, farebnými ovocnými koláčmi a čokoládovými prekvapeniami sú vidno na stoloch najčastejšie v lete, keď hýria všetkými farbami. Priznajme si, že oči si vedia pochutiť minimálne tak ako maškrtné jazyky, a tak pekné servírovanie je veľmi podstatné. A nemusí pritom ani vyjsť draho - ak sa viete vynájsť aj s tým, čo už doma máte.

Perfektný darček: Vlastnoručne vyrobená kľúčenka, akú nemá nikto iný!

V galérii pod článkom sme pozbierali 40 ukážok, z čoho všetkého sa dajú vyrobiť naozaj milé - a hlavne originálne - stojany alebo podnosy na koláče a torty. Stačí sa teda poobzerať po kuchyni - a v niektorých prípadoch aj po záhrade - a určite nájdete potrebný materiál.


Tanier + pohár na stopke
Spojiť pekný tanier s pohárom na vysokej stopke je klasika „Urob si sám". Najlepší efekt vznikne, ak toto spojenie navyše prestriekate nejakou veselou farbou.


Črepník + podmiska

Veľmi zaujímavo však vyzerá aj spojenie obyčajného hlineného kvetináča, ktorý v tomto prípade slúži ako noha stojanu - s veľkou podmiskou povýšenou na servírovací tanier.

Inšpirujte sa podobnými nápadmi - v galérii pod článkom nájdete príkaldy, ktoré zvládnete za pár minút.

Autor: Nonka
Zdroj foto: DIYs

Focus Media

Video

Diskusia